šport

Slovensko 0:2 Rakúsko: Christoph Baumgartner strelil hosťom najrýchlejší medzinárodný gól v histórii

Christoph Baumgartner strelil najrýchlejší gól v medzinárodnom futbale šesť sekúnd po tom, ako Rakúsko v Bratislave zdolalo Slovensko.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar sa vyhol trom výzvam z výkopu a prízemnou strelou prepálil domáceho brankára Martina Dúbravku.

Jeho úsilie bolo na druhom mieste po útoku Lukasa Podolského za Nemecko proti Ekvádoru v roku 2013.

Neskorý gól Andreasa Weimanna spečatil výhru pre stranu Ralfa Rangnicka.

Baumgartnerovo pozoruhodné úsilie bolo po sobotňajšom večeri takmer na úrovni Florián Wirtz zdôraznilo Nemecko Francúzsko25-yardový pokus bol odvrátený Dayot Upamekhano Pred odrezaním spodnej časti priečnej tyče, ktorá sa dostane dovnútra.

Medzitým Rakúsko, ktoré v utorok vo Viedni hostí Turecko, vyhralo štyri zápasy v rade, keďže sa pripravuje na tohtoročné letné Euro v Nemecku.

Lepší štart v hlavnom meste Slovenska ani nemohli mať. RB LipskoWin Baumgartner prišiel osláviť so svojimi spoluhráčmi.

Jeho gól bol o dve sekundy rýchlejší ako úžasný gól Davida Gualtieriho Anglicko Skórovaním San Marína po ôsmich sekundách v kvalifikácii majstrovstiev sveta v roku 1993 a gólom Christiana Bentekeho Belgicko Proti Gibraltáru v roku 2017.

Prvý gól zaznamenaný v Premier League bol 7,69 sekundy Shanea Longa za Southampton proti Watfordu v roku 2019.

Roy Mackay dosiahol tento výkon v Lige majstrov, keď našiel sieť Bayern Mníchov V druhom zápase z posledných 16 zápasov za 10,12 sekundy Real Madrid V mesiaci marec.

Medzitým, vo februári, Croydon FC Ryan Hall Hneď z úvodu strelil nádherný gól Neligový tím dosiahol v zápase s Cockfosters v London Senior Trophy 2,31 sekundy.

Guinessova kniha rekordov však nemôže potvrdiť, že ide o oficiálny rekord najrýchlejšieho streleného gólu z výkopu, keďže nesledujú góly mimo profesionálneho futbalu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close