Hlavné správy

Slovensko: Beztrestnosť za vraždu Jána Kuciaka pokračuje

Medzinárodná a Európska federácia novinárov (IFJ-EFJ) zopakovala svoju požiadavku na spravodlivosť v prípade 27-ročnej vraždy investigatívneho reportéra Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kužnírovej pred šiestimi rokmi. Západ krajiny.

Dňa 21. februára 2018 Ján Kuciak a Martina Kušnírová bol zastrelený v ich dome. Kuciak pravidelne informoval o korupčných kauzách na online spravodajskom webe Aktuality.sk. Jeho investigatívna reportáž obsahovala články o údajných daňových podvodoch prominentných podnikateľov s naznačenými prepojeniami na stranu SMER a organizované zločinecké skupiny.

O šesť rokov neskôr rodiny Kusiaka a Kušnírovej stále bojujú za spravodlivosť.

Vrahov postavili pred súd a odsúdili na dlhoročné väzenie. Marian Kočner, podnikateľ, ktorý mal vraždu údajne zosnovať, však pokračuje uniknúť spravodlivosti.

Prezident IFJ Dominic Pratali povedal: „Strašiteľ vraždy investigatívneho reportéra Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej musí byť postavený pred súd a vyslať jasný odkaz: zabitie novinára nemôže zostať nepotrestané. Slovenská justícia musí zabezpečiť, aby bola beztrestná a nikto. dokázali, že nie sú mimo zákona.“

„Táto kultúra beztrestnosti a nedostatok konkrétnych opatrení na obnovenie skutočného systému slobody tlače na Slovensku je výsledkom zločinného správania vládnucej vlády, ktoré charakterizujú nepriateľské prejavy vysokých politikov. Dehonestujúce očierňovacie kampane“ Povedala prezidentka EFJ Maja Sever. „Toto musí prestať!

READ  Slovensko potvrdzuje dodávku stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu, preberá dodávku tankov Leopard

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close