Hlavné správy

Disciplinárne potrestal za trénovanie Ivana Kmotríka, pokutu dostal aj Slovan

dnes 07:55
|

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala viceprezidenta Slovana Bratislava Ivana Kmotríka mladšieho za prácu na lavičke v pozícii hlavného trénera, aj keď na to nemá potrebnú licenciu, v zápase 11. kolo Fortuna ligy medzi domácim FC DAC 1904 Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava (1: 1). Informoval o tom denník Sme.

Úradujúci slovenský šampión prišiel kvôli 14 pozitívnym testom nielen o niekoľko hráčov, ale aj o celý realizačný tím vrátane hlavného trénera Darka Milaniča. Jeho pozíciu oficiálne prevzal tréner juniorov Stanislav Moravec, na lavičke pôsobil aj asistent trénera v juniorke Szilárd Németh. V protokole o stretnutí figuroval Ivan Kmotrík mladší. ako vedúci mužstva, ale „jeho“ hráči počas celého duelu burácali na vedľajšiu koľaj.

Jeho prítomnosť na lavičke sa stala ústrednou témou šlágru fortunaligovej jesene a rezonovala aj po zápase.

“Disciplinárna komisia SFZ potrestala klub ŠK Slovan Bratislava finančnou pokutou 2 000 eur. Ivan Kmotrík mladší uložil od 5. novembra disciplinárnu sankciu zakazujúcu vstup do šatní, technickej zóny vrátane hráčskej lavice a priestorov pre extra sedenie.” , 2020 do 30. júna 2021. Štvrtý rozhodca duelu Milan Štrbo bol potrestaný vylúčením akejkoľvek funkcie na dva mesiace. “ uvádza denník My sme.

Tento verdikt okamžite vysvetlil predseda DK SFZ Miroslav Vlk. “Pán Krstný otec bol slušný, nikoho neurážal, brali sme do úvahy aj to, že došlo k mimoriadnej situácii a realizačný tím dostal do karantény. Na druhej strane už bol disciplinárne stíhaný v predchádzajúcich dvoch rokoch.”

Pán Kmotr mohol byť na lavičke, pripúšťa to norma, ale netrénoval. Môže to byť hlavný tréner alebo autorizovaný tréner. Klub mal súhlas pánov Moravca a Németha z technického oddelenia SFZ. „

READ  Zachráni pravda D. Trumpa a Ameriku? - jankratky.blog.pravda.sk
Ivan Kmotrik ml.

Ivan Kmotrik ml.

Zdroj: SITA

“Hráči sú tiež ľudia na prvom mieste, majú svoje rodiny a blízkych. Neviem, či si kritici vedia predstaviť, v akej nálade boli, keď každý deň videli, ako pozitívne COVID-19 okolo nich predstavuje. Je to ľahké kričať a kritizovať, ale pokúsiť sa zaujať pozíciu. Na jednej strane by sme mohli mať zlomový bod, čo sa týka zvyšku sezóny, na druhej strane bolo zdravotné riziko a zasiahnutá kabína.

V boji o titul môžu rozhodnúť vzájomné zápasy. Museli sme sa preto čo najviac zomknúť a mal som pocit, že pre tento zápas môže byť dôležitý môj prejav podpory tímu z lavičky. Považujem za skutočne smutné, že namiesto aspoň minimálnej empatie sa za každú cenu hľadá senzácia.

Opäť chcem oceniť charakter hráčov, som na nich skutočne hrdý. Aby som to povedal na rovinu, beriem pointu a charakter, ktoré tím ukázal, a to aj za cenu kritiky, ktorú som musel podstúpiť. V niektorých prípadoch je táto kritika dokonca zábavná, pretože vychádza vždy z rovnakých kruhov a od ľudí, ktorí musia neustále komentovať dianie v Slovane Bratislava, “uviedol deň po zápase Ivan Kmotrík mladší.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close