Hlavné správy

Slovensko by chcelo v krajine vidieť viac Fínov

Do krajiny boli pozvaní fínski touroperátori.

Timo Kausa sa na Slovensko presťahoval pred 20 rokmi. Fín, ktorý vedie touroperátora Aurinkomatkat Suntours, vtedy zavítal do Košíc.

„Vaša krajina je krásna a má veľký potenciál. V Bratislave si môžete vychutnať skvelé pivo, víno či jedlo. Máš naozaj šťastie,“ povedal povedal Verejnoprávna RTVS minulý týždeň.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Nedávno navštívila Slovensko asi stovka zástupcov fínskych touroperátorov. Pre niektorých je to prvá návšteva krajiny. Ich poslanie? Presvedčiť viac slovenských turistov, aby navštívili Fínsko a pomôcť Slovensku prilákať viac fínskych turistov.

Hoci obe krajiny spája láska k ľadovému hokeju a prírode, medzi Slovenskom a Fínskom neexistujú žiadne priame lety. Let z letiska Schwechat mimo Viedne trvá približne tri hodiny. Turistov to však neláka.

Pred pandémiou koronavírusu cestovalo na Slovensko ročne 14 000 Fínov. Minulý rok to bolo takmer 9-tisíc.

Fíni majú Bratislavu veľmi radi, najmä Staré Mesto, uvádza Public Broadcasting. V meste však nestrávia viac ako dva dni, pričom prídu o miesta, ktoré miestni v meste radi navštevujú.

Ministerstvo cestovného ruchu hovorí, že priemerný počet prenocovaní sa môže zvýšiť. Ministerstvo dúfa, že prostredníctvom nových projektov, vrátane propagácie skrytých klenotov Slovenska, priláka zahraničných turistov vrátane fínskych.

Slováci si nie sú istí, čo sa im na Fínskom cestovnom ruchu páči, ale poznajú tamojšiu saunovú kultúru, ako aj aplikáciu na rozvoz jedla Volt a ďalšie značky ako Finlandia Vodka a Nokia.

READ  Covit -19: Propagácia cestovania, keď sa od dnes do zeleného zoznamu zapojí ďalších sedem krajín - a Francúzsko opustí „Amber Plus“ | Cestovné novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close