Hlavné správy

Slovensko je podľa ukrajinského veľvyslanca najviac proruskou krajinou EÚ

Slovensko Najviac proruská krajina EÚ, bývalý ukrajinský minister zahraničných vecí povedal v rozhovore pre Rádio NVMaďarsko popiera zaužívaný názor na Ukrajine, že EÚ je promoskovský štát.

„Dovoľte mi všetkým pripomenúť, že Slovensko je najproruskejšou krajinou v strednej Európe,“ povedal Klimkin. „Maďarsko nie je také, ako si mnohí Ukrajinci myslia.“

čítaj viac: Slovenský premiér odmieta vojenskú pomoc Ukrajine, podporuje desaťročia mierových rozhovorov

„Podľa mnohých prieskumov je Slovensko najproruskejšou krajinou v EÚ a v strednej Európe ako celku,“ povedal Klimkin pre Rádio NV.

čítaj viac: Slovenská vojenská pomoc Ukrajine bola pozastavená, aby sa predišlo nebezpečnému precedensu pri prechode moci

Počas nedávneho summitu EÚ v Bruseli Maďarsko a Slovensko protestovali proti prideleniu balíka pomoci Ukrajine vo výške 50 miliárd eur (53 miliárd USD).

Slovenský premiér Robert Fico 26. októbra predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej povedal, že jeho vláda neposkytne Ukrajine vojenskú pomoc.

Oleksij Danilov, tajomník ukrajinskej národnej obrany a bezpečnostnej rady, opísal 5. októbra „šialenú“ mieru vplyvu Ruska na Slovensku.

Slovensko v samostatnom incidente z 3. októbra obvinilo Rusko zo zasahovania do parlamentných volieb, v ktorých zvíťazila proruská strana Smar-SD vedená Ficom.

čítaj viac: Čína pravdepodobne nebude zásobovať Rusko zbraňami – bývalý FM Klimkin

Priniesť svetu hlas Ukrajiny. podpora Prispejte nám raz, príp Hostiteľ!

Prečítajte si pôvodný článok Nový hlas Ukrajiny

READ  Prognóza, ukážka, skupinové správy a ďalšie pre Slovensko a Rusko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close