Djokovič v druhom sete porazil Filipa až do belehradského finále

Novak Djokovič urýchlil svoju prípravu na French Open porazením Slováka Andrzeja Martina, napriek tomu, že v piatok stratil formu v druhom sete finále turnaja ATP v Belehrade.

Svetová jednotka vo finále zdolala svoju 119. súperku 6: 1, 4: 6, 6: 0, aby v sobotu postúpila do finále proti Argentínčanovi Federicovi Delbonisovi alebo ďalšiemu Slovákovi Alexovi Molkonovi.

Súvisiace | Djokovič bude hrať na tokijských olympijských hrách, iba ak to dovolia fanúšikovia

Bude to tretie finále Srbska od víťazstva na Australian Open a naposledy, ktorý minulý týždeň prehral s Rafaelom Nadalom na Italian Open, bude to však prvý zápas, ktorý od roku 2011 odohral na domácej pôde.

„Som tak nadšený, že hrám pred srbským publikom, toto je moje rodné mesto. Som vždy nadšený, ale aj nervózny, vychádzam na kurt a hrám pred domácim publikom,“ uviedol Djokovič.

„Je to veľmi jedinečný pocit. Cítite veľký tlak a očakávanie, ale som rád, že zajtra budem bojovať o trofej,“ dodal.

Po pretekoch v prvom sete proti Martinovi Djokovič neobvykle zložil nohy zo vzduchu a v druhom sete sa trikrát zlomil. Tridsaťštyriročný hráč uviedol, že sa vrátil do svojich najlepších možností a rýchlo dokončil akúkoľvek myšlienku na prekvapivý návrat.

„Myslel som si, že som začal zápas a skončil som dobre, takže sa pokúsim tieto pozitívne emócie preniesť do zajtrajšieho finále,“ uviedol Djokovič.

„Na konci druhého setu som mal depresiu v koncentrácii a zajtra sa pokúsim tieto chyby napraviť,“ dodal.

Súvisiace | Ďalší rok, rovnaká otázka – môže niekto zastaviť Natalie?

Djokovič štvrtkovým štvrťfinálovým víťazstvom nad Federicom Kóreou predbehol Guillerma Vilasa, ktorý skončil na piatom mieste v turnaji ATP všetkých čias.