Svet

Koronavírus ONLINE: Chorváti udržiavajú ceny aj potom, čo turisti stratili v dôsledku pandémie

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

ONLINE:

16:21 – BOSNA: Bosna a Hercegovina (Bosna a Hercegovina) zaznamenala v stredu ďalší prudký nárast počtu pacientov infikovaných koronavírusom – za posledných 24 hodín je 340 nových prípadov infekcie a ďalších 12 ľudí zomrelo. Informovali o tom miestne zdravotnícke orgány, na ktoré odkazovala tlačová agentúra HINA.

Bosna a Hercegovina sa skladá z dvoch republík: v republike zvanej Federácia Bosny a Hercegoviny vykonali 1601 testov na koronavírusy a zistili 2 134 nových infekcií. (TASR)

15:56 – CHORVÁTSKO: Podľa jedného z čitateľov Aktuality.sk je Splitsko-dalmatínsky región, ktorý je dlhý približne 280 km, problematický, z ktorého každý deň podáva 20 až 30 nových prípadov. Pripomína, že samotné mesto má 180 000 obyvateľov.

Dokumentoval poloprázdne pláže v Podgore a Tučepi. Po celé roky nebol na plážach okolo poludnia voľný priestor. Podľa neho Chorváti udržiavajú ceny, aj keď záujem turistov je nižší ako v ostatných rokoch.

Z dovolenky v Chorvátsku4fotografie v galérii
Z dovolenky v Chorvátsku4fotografie v galérii

15:02 – GRÉCKO: V utorok grécke orgány zaznamenali 269 nových prípadov COVID-19, čo je najvyšší denný nárast od 26. februára, keď sa v krajine vyskytol prvý prípad choroby. Agentúra Reuters informovala v stredu.

V snahe zabrániť ďalšiemu šíreniu choroby orgány šíria protivírusové opatrenia na ostrove Mykonos a v pobrežných oblastiach polostrova Halkidiki. (TASR)

13:52 – FÍNSKO: Fínska premiérka Sanna Marin, ktorá bola v utorok testovaná na nový typ koronavírusu, oznámila, že výsledky sú negatívne. Podľa agentúry Reuters však bude pokračovať v práci z domu kvôli pretrvávajúcim respiračným problémom.

Ak má človek príznaky a mohol by vystaviť infekciu iným, je dôležité, aby nešiel do práce, píše Marina na Twitteri. „(Moje zdravie) je dobrý stav a príznaky sú mierne,“ povedala. (TASR)

READ  Keňa rokuje s Čínou o pozastavení dlhu - KPC

12:53 – BRITAIN: V snahe odhaliť asymptomatické osoby a spomaliť šírenie infekcie Británia plánuje zvýšiť počet koronavírusových testov. Uviedla to v stredu britská ministerka zdravotníctva Matt Hancock. (TASR)

11:52 – NEMECKO: Prvé skupiny obyvateľstva v Nemecku mohli byť očkované proti koronavírusu SARS-CoV-2 už v roku 2021. Vedúci inštitútu Paul Ehrlich (PEI), Klaus Cichutek, povedal skupine Funke. Uviedol, že najnovšie údaje z prvej a druhej fázy testovania ukázali, že niektoré zo sľubných vakcín vyvolali imunitnú odpoveď. (TASR)

10:57 – UKRAJINA: Na Ukrajine zaznamenali nové prípady COVID-19 v stredu ráno 1967, čo je najvyšší denný nárast za 24 hodín. Vyplýva to z údajov z monitorovacieho systému podľa Ukrajinskej rady pre národnú bezpečnosť a obranu (RNBO), podľa Ukrinforma. (TASR)

8:10 – BRAZÍLIA: Brazílske regulačné orgány v utorok oznámili, že schválili začiatok záverečnej fázy klinického skúšania vakcíny vyvinutej spoločnosťou Johnson & Johnson. Toto je štvrtá vakcína, ktorá sa má testovať v Brazílii. Janssen Pharmaceutica, súčasť skupiny Johnson & Johnson, bude testovať vakcínu na vzorke 7 000 dobrovoľníkov v siedmich brazílskych krajinách. (TASR)

6:32 – AUSTRÁLIA: Austrália uzavrela dohodu s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca o výrobe vakcíny proti COVID-19. Spoločnosť to vyvíja spolu s Oxfordskou univerzitou podľa televíznej stanice ABC na svojich webových stránkach. Ak bude úspešná, Austrália bude schopná vyrobiť vakcínu a potom ju bezplatne poskytnúť všetkým Austrálčanom. (TASR)

6:15 – MONTENEGRO: Čierna Hora odložila začiatok školského roka o mesiac na 1. októbra kvôli obavám z rozšírenia programu COVID-19. Balkánska vláda to oznámila v utorok. Podľa tlačovej agentúry DPA ministerstvo školstva uviedlo, že toto nariadenie sa uplatňuje na materské školy a školy a že na základe odporúčaní zdravotníckych odborníkov rozhodlo. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  Ľuďom v pohraničných oblastiach povedali britské núdzové „varovné“ razie, aby neprepadli panike – Irish Times

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close