Svet

Koronavírus ONLINE: Chorváti udržiavajú ceny aj potom, čo turisti stratili v dôsledku pandémie

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

ONLINE:

16:21 – BOSNA: Bosna a Hercegovina (Bosna a Hercegovina) zaznamenala v stredu ďalší prudký nárast počtu pacientov infikovaných koronavírusom – za posledných 24 hodín je 340 nových prípadov infekcie a ďalších 12 ľudí zomrelo. Informovali o tom miestne zdravotnícke orgány, na ktoré odkazovala tlačová agentúra HINA.

Bosna a Hercegovina sa skladá z dvoch republík: v republike zvanej Federácia Bosny a Hercegoviny vykonali 1601 testov na koronavírusy a zistili 2 134 nových infekcií. (TASR)

15:56 – CHORVÁTSKO: Podľa jedného z čitateľov Aktuality.sk je Splitsko-dalmatínsky región, ktorý je dlhý približne 280 km, problematický, z ktorého každý deň podáva 20 až 30 nových prípadov. Pripomína, že samotné mesto má 180 000 obyvateľov.

Dokumentoval poloprázdne pláže v Podgore a Tučepi. Po celé roky nebol na plážach okolo poludnia voľný priestor. Podľa neho Chorváti udržiavajú ceny, aj keď záujem turistov je nižší ako v ostatných rokoch.

Z dovolenky v Chorvátsku4fotografie v galérii
Z dovolenky v Chorvátsku4fotografie v galérii

15:02 – GRÉCKO: V utorok grécke orgány zaznamenali 269 nových prípadov COVID-19, čo je najvyšší denný nárast od 26. februára, keď sa v krajine vyskytol prvý prípad choroby. Agentúra Reuters informovala v stredu.

V snahe zabrániť ďalšiemu šíreniu choroby orgány šíria protivírusové opatrenia na ostrove Mykonos a v pobrežných oblastiach polostrova Halkidiki. (TASR)

13:52 – FÍNSKO: Fínska premiérka Sanna Marin, ktorá bola v utorok testovaná na nový typ koronavírusu, oznámila, že výsledky sú negatívne. Podľa agentúry Reuters však bude pokračovať v práci z domu kvôli pretrvávajúcim respiračným problémom.

Ak má človek príznaky a mohol by vystaviť infekciu iným, je dôležité, aby nešiel do práce, píše Marina na Twitteri. „(Moje zdravie) je dobrý stav a príznaky sú mierne,“ povedala. (TASR)

READ  Dočasný premiér Abdelhamid Debiba je kandidátom na prezidenta

12:53 – BRITAIN: V snahe odhaliť asymptomatické osoby a spomaliť šírenie infekcie Británia plánuje zvýšiť počet koronavírusových testov. Uviedla to v stredu britská ministerka zdravotníctva Matt Hancock. (TASR)

11:52 – NEMECKO: Prvé skupiny obyvateľstva v Nemecku mohli byť očkované proti koronavírusu SARS-CoV-2 už v roku 2021. Vedúci inštitútu Paul Ehrlich (PEI), Klaus Cichutek, povedal skupine Funke. Uviedol, že najnovšie údaje z prvej a druhej fázy testovania ukázali, že niektoré zo sľubných vakcín vyvolali imunitnú odpoveď. (TASR)

10:57 – UKRAJINA: Na Ukrajine zaznamenali nové prípady COVID-19 v stredu ráno 1967, čo je najvyšší denný nárast za 24 hodín. Vyplýva to z údajov z monitorovacieho systému podľa Ukrajinskej rady pre národnú bezpečnosť a obranu (RNBO), podľa Ukrinforma. (TASR)

8:10 – BRAZÍLIA: Brazílske regulačné orgány v utorok oznámili, že schválili začiatok záverečnej fázy klinického skúšania vakcíny vyvinutej spoločnosťou Johnson & Johnson. Toto je štvrtá vakcína, ktorá sa má testovať v Brazílii. Janssen Pharmaceutica, súčasť skupiny Johnson & Johnson, bude testovať vakcínu na vzorke 7 000 dobrovoľníkov v siedmich brazílskych krajinách. (TASR)

6:32 – AUSTRÁLIA: Austrália uzavrela dohodu s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca o výrobe vakcíny proti COVID-19. Spoločnosť to vyvíja spolu s Oxfordskou univerzitou podľa televíznej stanice ABC na svojich webových stránkach. Ak bude úspešná, Austrália bude schopná vyrobiť vakcínu a potom ju bezplatne poskytnúť všetkým Austrálčanom. (TASR)

6:15 – MONTENEGRO: Čierna Hora odložila začiatok školského roka o mesiac na 1. októbra kvôli obavám z rozšírenia programu COVID-19. Balkánska vláda to oznámila v utorok. Podľa tlačovej agentúry DPA ministerstvo školstva uviedlo, že toto nariadenie sa uplatňuje na materské školy a školy a že na základe odporúčaní zdravotníckych odborníkov rozhodlo. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  Staroveké budhistické sochy sú vystavené, keď hladina čínskej rieky Yangtze klesá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close