Svet

CORONAVÍRUS zmenili život: FOTO Športovec má celý rad problémov, mladý otec ohluchol na jedno ucho

Mladík prestal počuť na jedno ucho

Michael Goldsmith z amerického New Jersey dostal koronavírus na začiatku prvej vlny. Jeho stav bol taký vážny, že v polovici marca skončil v nemocnici. Počas troch týždňov bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a dostal niekoľko liekov vrátane hydroxychlorochínu.

Vedci zistili, ako dlho môže CORONAVIRUS prežiť na povrchoch: Zostali v šoku, je to hrozivo dlho

V tom čase ešte nemala farmaceutická spoločnosť Gilead povolenie na použitie experimentálneho lieku remdesivir na liečbu mladších pacientov. Spoločnosť ho získala, až keď bol Goldsmith v pokročilom štádiu choroby.

Zdroj: FB / Michael Goldsmith

Po zlepšení stavu Michaela a odpojení lekárov od ventilácie mu zavolal otec a ukázalo sa, že niečo nie je v poriadku. Mladý muž nepočul svoje ľavé ucho. Goldsmith preto podstúpil sériu operácií a má šancu, že vďaka implantátu, ktorý mu umiestnili do ucha, sa mu sluch vráti. „Možno budem ešte počuť a ​​nebudem mať tinnitus (tinnitus alebo tinnitus),“ dúfa mladý muž.

Športovec bojuje s následkami aj po pol roku

Koronavírus zmenil aj život Britky Roween Russell. Covidova infekcia zasiahla jej pľúca a mozog. Športový nadšenec, ktorému nerobilo problém bicyklovať takmer sto kilometrov, sa ani po šiestich mesiacoch od nákazy necíti najlepšie. Podľa jeho slov trpí stratou pamäti, srdcovou arytmiou, dýchavičnosťou alebo bolesťami hlavy. „Stále zabúdam, mám problém s koncentráciou a som stále veľmi vyčerpaná a unavená.“ opísal Russell. „Mal som tiež bolestivé zápaly na rukách a nohách, ktoré spôsobili, že moje ruky zmenili tvar,“ dodala.

Roweena R.

Zdroj: FB / Roweena Russell

Žena sa obáva o svoju budúcnosť, pretože jej zdravotný stav jej nedovoľuje pracovať. „Desí ma predstava, že moje zdravie sa nikdy nevráti do normálu. Že by som nikdy nemohla byť úplne samostatná, športovať a znova robiť všetko, čo som milovala,“ Povedala Roween.

READ  Šanghaj zaznamenáva denné úmrtia vlády 19 pri súčasnej erupcii

Britskí lekári tvrdia, že Russell nie je jediný, kto trpí zdravotnými problémami ani niekoľko mesiacov po prekonaní Covid-19.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close