Svet

Enoch, Utah, vraždy: Ochranné služby pre deti vyšetrované

Salt Lake city –

Oddelenie ochrany detí začalo vyšetrovanie muža z Utahu obvineného zo zneužívania detí a vyhrážania sa jeho rodine len niekoľko týždňov predtým, ako zabil sedem členov svojej rodiny a potom zabil aj seba, odhaľujú nové dokumenty.

Dva týždne predtým, ako Michael Hyde smrteľne zastrelil svoju manželku, ich päť detí a matku svojej manželky, decembra. V 19. prípade boli pracovníci v Hydeovom dome v malom meste Enoch. Prostredníctvom žiadosti o verejné záznamy zo strany Deseret News.

Agentúra začala vyšetrovanie pred 11 dňami na základe údajného zneužívania staršej dcéry páru v predchádzajúcich rokoch.

Najnovšie údajné zneužívanie prichádza niekoľko dní pred návštevou, keď je Hyde obvinený z toho, že v zúrivosti zhodil svojho 7-ročného syna na zem. Jeho manželka Tausha Hydeová povedala pracovníčke prípadu o tóne, ktorý použil jej manžel, a o tom, „ako sa tvári, keď je nahnevaný,“ odhalila správa.

Požiadala prokurátorov, aby vypočúvali jej manžela až po tom, čo 21. decembra podal žiadosť o rozvod. Pracovníkom na prípadoch povedala, že jej manžel sa vyhrážal, že ak ho opustí, „urobí jej zo života peklo“, že si vezme život.

Pracovníci prípadu nikdy nevypočuli Michaela Hyda.

Nečakajú na súhlas manželky s uskutočnením rozhovoru, ale zvažujú ďalšie kroky vo vyšetrovaní, uviedla hovorkyňa ministerstva pre deti a rodinu Miranda Fisherová pre Deseret News vo vyhlásení.

„Bohužiaľ k tejto tragickej udalosti došlo pred ďalším zásahom,“ uvádza sa v súhrnnom vyhlásení agentúry.

Predtým zverejnené záznamy ukázali, že orgány vyšetrovali Hyda za zneužívanie detí v roku 2020, ale polícia a prokurátori sa ho rozhodli neobviniť.

Novo zverejnená správa dokumentuje niekoľko správ o zneužívaní, vrátane incidentu v roku 2021, keď Hyde náhle dupol na brzdy na diaľnici. Rodinu to vystrašilo a zanechalo na ich telách červené stopy od bezpečnostného pásu. Pri inom incidente Hyde chytil hlavu svojej najstaršej dcéry a hodil ju o tvrdú časť postele.

READ  Poľsko predstavuje „bezprecedentnú“ výzvu voči dohode o európskych právach

Dcéra Macy povedala pracovníkom na prípadoch, že jej otec sa bude týčiť nad ňou a jej súrodencami a bude ich zastrašovať, aby sa zblížili.

„Otec reaguje na všetko, čo sa mu nepáči,“ povedala Macy, záznamy ukazujú. „Veľa kričí a chce, aby sa ubezpečili, že má pravdu.“

Prehľadávanie v telefóne Michaela Hydea ukázalo vyhľadávanie Google s otázkou „Počujete výstrely v dome?“ Tiež študoval, aké hlasné sú 9 mm a 40 mm delá. Príbuzní uviedli, že 42-ročný Hyde už predtým zobral z domu zbrane, takže jeho manželka a svokra sa nemohli brániť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close