USA zvíťazili nad Slovenskom 6:2 v zápase pred MS mužov

Slovensko strelilo gól Juraj Slafkowski Do konca prvej tretiny zostávajú necelé dve minúty.

Peter Seharic vyrovnal stav zápasu na 2:2 tesne 4:10 do stredného kádra, ale USA získali vedenie o dve minúty neskôr po tom, čo Mikey Eisemont (Littleton, Colorado/Tampa Bay Lightning) prekonal Matthewa Kessela gólom. Bloomfield Hills, Michigan/St. Louis Blues) a Luke Hughes (Canton, Mich./New Jersey Devils) asistujú.

Brady Tkachuk (St. Louis, Mo./Ottawa Senators) pridal na 9:29 do tretej tretiny, pričom využil výhodu prechodu cez slot od Hughesa. Trevor Zekras (Bedford, NY/ Anaheim Ducks) začal hru tým, že poslal Hughesa na ľad do neutrálnej zóny.

Tím USA sa ujal vedenia 5-2 po tom, čo Smith pochoval svoj odraz na zápästí asistenciami Boldyho a Gaudreaua.

Kevin Hayes (Dorchester, Massachusetts/St. Louis Blues) pridal gól do prázdnej bránky s časom :33 na finále 6-2.

Brankár Alex Leon (Baudette, Minnesota/Detroit Red Wings) predviedol v prvých dvoch tretinách 17 zákrokov na 19 striel, Trey Augustin (South Lyon, Mich.) štyri zákroky v poslednej tretine.

Mužská reprezentácia USA bude hrať v úvodnom zápase 2024 IIHF majstrovstvá sveta mužov Piatok (10.5.) o 20:20 miestneho/14:20 ET proti Švédsku v českej Ostrave. Všetky zápasy tímu USA na majstrovstvách sveta budú vysielané naživo cez sieť NHL.

Poznámky: Matt Boldy bol vyhlásený za najlepšieho hráča tímu USA… Tím USA mal presilovú hru 1:2, kým Slovensko 0:2… USA viedli 31:23 v strelách na bránu.