šport

Dominika Cibulková oznámila ukončenie účasti na turnaji WTA Tour

Bratislava Slovensko – WTA dnes oslavuje hviezdnu kariéru 30-ročnej Slovenky Dominiky Cibulkovej po tom, čo na podujatí v rodnej Bratislave oznámila ukončenie kariéry v profesionálnom tenise.

Cibulková sa v kariére dostala do 21 finále dvojhry, pričom získala osem titulov na tvrdom, trávnatom a halovom povrchu. Dňa 20. marca 2017 dosiahla svoje kariérne maximum v rebríčku WTA na svetovom rebríčku č. 4 – najvyššieho hodnotenia, aké kedy žena reprezentujúca Slovenskú republiku dosiahla.

Cipulková sa v roku 2014 stala prvou Slovenkou, ktorá sa dostala do grandslamového finále dvojhry, na Australian Open skončila na druhom mieste za Číňankou Li Na. Semifinalistka na Roland Garros v roku 2009 bola trojnásobnou štvrťfinalistkou vo Wimbledone a na US Open v roku 2010 sa dostala do osemfinále.

Jej vrcholné turnajové víťazstvo prišlo na finále WTA 2016 v Singapure, keď porazila vtedajšiu svetovú jednotku číslo 1 Angelique Kerberovú a získala vytúženú Billie Jean King Trophy. Víťazstvo vo finále sezóny znamenalo štvrtý titul vo výnimočnom roku, v ktorom Cibulková vyhrala v Katoviciach, Eastbourne a Linzi a potom sa dostala do finále v Acapulcu, Madride a Wu-chane. Jeho predchádzajúce tituly boli zachytené v Moskve v roku 2011, Carlsbade v roku 2012, Stanforde v roku 2013 a Acapulcu v roku 2014.

Cibulková, dvojnásobná olympionička v Pekingu 2008 a Londýne 2012, reprezentovala SR na Fed Cupe v 12 rôznych ročníkoch, pričom v 22 zápasoch vytvorila rekord vo dvojhre 22:11.

Po tom, čo odohrala svoj posledný zápas na Roland Garros začiatkom tohto roka proti Arene Sabalenka, odstúpila s bilanciou 450-299 víťazstiev a prehier a 13 725 520 $ v kariére.

„Tenisoví fanúšikovia mali tú česť za posledných 15 rokov vidieť Tomiho mimoriadnu jemnosť, rýchlosť a pocit z kurtu,“ povedal prezident WTA Mickey Lawler. „To, čo ju odlišuje od jej prvotriedneho atletizmu, je spôsob, akým pristupuje k tenisu a životu s pozitívnou energiou srdca a duše. S úsmevom, ktorý rozžiari svet okolo nej, Tommy začína svoju ďalšiu kapitolu s vďačnosťou, podporou a láskou WTA.“

READ  Manchester United sleduje Dominika Livakoviča a Josipa Juranoviča

Dnešné oznámenie sa zhoduje s vydaním spomienok Sibulkovej Tenis je môj život (Tenis je môj život). Aktívne sa angažuje v Love4 Tennis Akadémii Dominiky Cibulkovej v Bratislave a jej charitatívna organizácia So the Stars Never Fade poskytuje finančnú a sociálnu podporu slovenským športovcom, ktorí zápasia s požiadavkami života nad rámec športových úspechov.

Kliknite na Tu Prečítajte si viac o Cipulkovej oznámení a plánoch do budúcnosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close