Klasický Luca Modric vyhodil Chorvátsko zo škótskych futbalových správ

Glasgow: Luka Modric mal fantastický výsledok, keď Chorvátsko začínalo pomaly a porazilo Škótsko 3: 1 na Euro 2020, aby sa dostalo do posledných 16 miest.
Nicola Vlasic a Ivan Perisic boli cieľmi aj pre Chorvátsko, ktoré v prvých dvoch zápasoch pozdvihlo stranu Slatko Tolic tak dlho a neuveriteľne, že v skupine D skončili druhí o štyri body.
Zabodovali v Česku, kde tím prehral 1: 0 s víťazným Anglickom. Chorvátsko sa stretne s finalistami skupiny E – Švédskom, Slovenskom, Španielskom a Poľskom – stále hrá o titul 28. júna v Kodani.
Škótsko, ktoré strelilo jediný gól zápasu prostredníctvom Caluma McGregora, v jednom bode skončilo na dne hromady a po pozitívnom výkone vo Wembley proti Anglicku spadlo na zem. Čas.
Modricova forma v tomto zápase bola spochybnená, ale 35-ročný mladík v druhom polčase v rohu siete vonkajškom kopačky upravil na rohový kop. 2: 1. výhra úplne zaslúžená.

Billy Gilmore, Bild Gilmore, neprešiel testom na Covid-19 na konštrukcii, v škótskom strede poľa bol zrejme nedostatok a Chorvátsko držalo loptu.
Škótsko opäť nemá uzly
Zdá sa, že predstavovalo malé nebezpečenstvo, keď plával na krížnu vzdialenosť sprava, ale Perisic dokázal Vlasica otočiť vežou nad svojou značkou a zakončiť v dolnom rohu.
Gól vyrazil život z Hampton Parku a šťastie v Škótsku sa zrejme nezlepšovalo, Chorvátsko akoby prešlo cez ihrisko, ale finalisti Svetového pohára akoby zatáčali ďalej, pričom opäť trafili bok Steva Clarka.
Keď hodiny ukazovali polčas, Chorvátsko nedokázalo uvoľniť center z ľavej strany, ktorý spadol na kopačky McGregora mimo šestnástky.

Vzal touchdown a prerazil spodný roh lopty, aby strelil svoj prvý gól za svoju krajinu, a Škótsko vdýchlo domácim divákom život po prvýkrát na každom veľkom turnaji po 23 rokoch.
Škótsko sa v druhom polčase stiahlo späť, ale Josco Guardiol stiahol svoj prvý dotyk, keď prosil o väčšiu šancu so škótskym brankárom Davidom Marshallom.
Úľava netrvala dlho.
Škótsky John McCain premrhal veľkú šancu, keď sa mu nepodarilo dostať k správnemu odkazu z menej ako metra vzdialeného lopty, čo bolo v momente Motrichovej inšpirácie penalizované na druhom konci.
Chorvátsko dobre spracovalo loptu z 20 m na Modriča a v 62. minúte loptu jemne upravil vonkajšou stranou nohy, aby získal späť vedenie Chorvátska.
Perisic v 77. minúte využil sprisahanie a poslal rohový kop z uhla do siete, čím potvrdil, že parádny zákrok Škótska nevyrazí 11 kľúčových pokusov.