šport

Tím USA | Hokej USA zvíťazil nad Slovenskom 5:4 v rozstrele.

Gangwon, Južná Kórea – Tím USA porazili Slovensko 5:4 a začali hrať na Zimných olympijských hrách mládeže 2024 Gangwon 2024, január.

Tím s heslom 'tvrdší, rýchlejší, múdrejší' sa presadil v tretej tretine, keď skóroval dvakrát a vyrovnal stav zápasu po 54 sekundách zápasu pri góle Zanea Dorra v presilovej hre.

Počas rozstrelu hráči na oboch stranách ľadu prehrali v prvom kole. V druhom a treťom kole sa Mikey Persild a A.J. Francisco aj sieťový tréner Xavier Wendt boli silní v sieti, aby zabezpečili víťazstvo tímu USA.

Torre mal vynikajúci výkon, keď vsietil dva pre Stars and Stripes, vrátane gólu na vyrovnanie zápasu, kým JP Hurlburt a Cole Bumgarner prispeli gólmi. Tím hlavného trénera Joea Bonneta mal počas väčšiny zápasu ľad pevne pod kontrolou a inkasoval takmer dvakrát toľko striel ako Slovensko. Wendt urobil 16 zákrokov.

„Je skvelé vyhrať,“ povedal Torrey. „Veľmi tvrdo sme bojovali, aby sme sa do toho zápasu vrátili a sme veľmi šťastní.“

Torrey udal tón zápasu gólom na 1:37. Obe krajiny šli gól za gólom až do konca druhej tretiny, keď niektoré (šťastné) odrazy dali Slovensku výhodu 4:2. Slovák Kristian Reznikak otočil puk zozadu na Wendta a ten sa čoskoro skotúľal po zadnej časti Wendtovho dresu do siete a zlomil nerozhodný výsledok na 2:2.

Hry odštartovali v sobotu olympijské hry mládeže pre USA a očakáva sa, že davy budú obrovské, čo športovcom prinesie zážitok na celý život. Ohlásený dav 4056 hlučných fanúšikov sa zišiel v Gangneung Hockey Center na zápas proti dvom národom, oslavujúc góly a tesné stretnutia každého tímu.

„Bolo to elektrické,“ povedal AJ Francisco, ktorý spečatil víťazstvo svojim gólom v rozstrele. „Je to zážitok, ktorý nikdy nezažijete, takže mať toto veľké miesto a ľudí zaplniť miesto konania. Je to neskutočné.

READ  Ukrajina plánuje hrať na Lyon Open

Tím dorazil do Južnej Kórey pred niekoľkými dňami a športovci si užívajú tímové spojenie v dedine a zažívajú juhokórejskú kultúru. Súčasťou ich virtuálnej prípravy je učenie sa kórejských fráz, ktoré používajú na pozdrav zamestnancov a poďakovanie dobrovoľníkom. 17 juniorov reprezentuje desať rôznych štátov a krátko spolu trénovalo v Kalifornii a potom sa vydali na cestu do Ázie, aby reprezentovali USA Hockey a Team USA.

„Naše očakávania sú vyhrať zlatú medailu,“ povedal kapitán tímu Parker Trottier, vnuk legendy NHL Briana Trottiera, o očakávaniach tímu na zvyšok turnaja.

Ďalší krok k dosiahnutiu cieľa urobia hráči v pondelok proti Česku. Ak vyhrajú, postup do semifinále určite získajú. Fanúšikovia môžu sledovať akciu olympijský kanál A nasledovať Webová stránka Gangwon 2024 Pre aktualizácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close