Hlavné správy

Muž podozrivý z pokusu o atentát na slovenského premiéra je vo väzbe

Figo (59) nastúpil do úradu v októbri po tom, čo jeho centristická populistická strana Smar vyhrala parlamentné voľby.

Vo funkcii premiéra je už štvrté funkčné obdobie po kampani za návrhy na mier medzi Ruskom a Slovenskom susedom Ukrajinou a ukončenie vojenskej pomoci Kyjevu.

Kaliňák povedal, že vláda bez Figa bude pokračovať „podľa plánu, ktorý načrtol“, čo zahŕňa dve stretnutia budúci týždeň.

Pokus o atentát hlboko šokoval Európsku úniu a členské štáty NATO s 5,4 miliónmi ľudí, ktorí sú už roky hlboko politicky rozdelení.

Odchádzajúca prozápadná prezidentka Zuzana Čaputová a jej nástupca, Ficov spojenec Peter Pellegrini, ktorý nastúpi do funkcie v júni, vyzvali spoluobčanov Slovákov, aby sa po streľbe držali ďalej od „konfliktov“.

Na utorok zvolali stretnutie všetkých lídrov parlamentných strán v snahe ukázať jednotu po útoku.

Pán Kaliňák však navrhol, aby sa Smar stretnutiu vyhol.

„Zavolali lídrov politických strán a náš líder je v rukách lekárov,“ povedal.

Pán Kaliňák povedal, že o tejto otázke zavolá pani Kaputovú, pričom zdôraznil, že Slovensko potrebuje „zmierenie a mier“.

Bol však medzi politikmi, ktorí za útok ukazovali prstom na svojich odporcov a v piatok kritizoval opozíciu a „selektívne médiá“ za to, že pred pokusom o atentát označili pána Fica za zločinca, diktátora alebo služobníka ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Všetky tieto lži sú hlavným dôvodom, prečo dnes Robert Figo bojuje o život,“ uviedol v emotívnom odkaze na Smarovej stránke.

READ  Slovensko: Poslanci odmietajú zbaviť bývalého prezidenta imunity

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close