Svet

USA, Sierra Leone a partnerské krajiny dokončili spoločné námorné cvičenie – The Sierra Leone Telegraph


Sierra Leone Telegraph: 19. mája 2024:

Spojené štáty americké a Sierra Leone úspešne ukončili spoločné cvičenie Obangame Express 2024 so susednými krajinami a spojencami NATO.

Obangame Express sa stal dôležitým prvkom pri posilňovaní partnerstiev v celom regióne a Sierra Leone sa aktívne zúčastňuje už ôsmy rok.

Toto cvičenie uľahčené Spojenými štátmi je dôležité pri posilňovaní námornej spolupráce a námornej bezpečnosti.

Séria školení Obangame Express poskytuje partnerom v Guinejskom zálive realistické školiace a integračné prostredie.

Cieľom je podporiť schopnosť partnerov bojovať proti pirátstvu, nezákonnému pašovaniu a nezákonnému neohlásenému neregulovanému rybolovu. Sloboda plavby po moriach je životne dôležitá pre mier a prosperitu na celom svete.

„Bolo mi cťou slúžiť a podporovať námorníctvo Sierra Leone a našich interakčných špecialistov v celom Obangame Express,“ povedal Bullard, hlavný vedúci výcviku v krajine. „Ďakujem a ďakujem kapitánovi Dumbuyovi z námorníctva Sierra Leone a jeho personálu a podplukovníkovi Rabarijonovi z veľvyslanectva USA za všetku ich podporu. Užili sme si prosperujúce a bezpečné cvičenie.

Počas posledných dvoch týždňov personál námorníctva USA a Sierra Leone úzko spolupracoval s odborníkmi a operátormi z policajných námorných síl hostiteľskej krajiny, ministerstva rybolovu a morských zdrojov, námornej správy, národného daňového úradu a ministerstva pre prisťahovalectvo.

Personál amerického námorníctva uľahčil a podporil cvičenie s cieľom pomôcť pri výcviku a hodnotení kombinovanej pracovnej skupiny námorníctva Sierra Leone na boj proti zložitým a mnohostranným nezákonným námorným aktivitám v Guinejskom zálive a západnej Afrike pomocou regionálneho, regionálneho a národného interaktívneho prístupu. .

Kapitán Dumbuya, kapitán námorníctva Sierra Leone a riaditeľ námorného operačného centra v meste Murray povedal: „V rámci medziagentúrnej spolupráce a na základe vyvíjajúcich sa okolností bolo prijatých 49 zamestnancov zo 6 národných agentúr, vrátane námorníctva, spoločných operácií. centrum. Na cvičení sa zúčastnil námorný oddiel, námorná polícia, námorná správa, ministerstvo rybolovu a morských zdrojov, jednotka pre nadnárodný organizovaný zločin a ministerstvo pre prisťahovalectvo.

READ  IGAD varuje pred silnými dažďami vo východnej Afrike

„Zahŕňa výcvik v oblasti dohľadu, obchodovanie s drogami, boj proti pirátstvu, nelegálne nenahlásené, neregulované cvičenie, vyhovujúce a nedodržiavajúce predpisy, pátranie a záchranu, boj proti obchodovaniu s ľuďmi a nelegálne prisťahovalectvo.“

Kapitán Dumbuya zdôraznil: „Tieto cvičenia zlepšujú interoperabilitu medzi našimi národnými agentúrami a subregiónmi, posilňujú spoluprácu, koordináciu a dôveru a posilňujú pracovnú silu, kapacity a schopnosti.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close