Hlavné správy

Počet voľných pracovných miest v USA sa v októbri mierne zvýšil

Washington 9. decembra (TASR) – Počet voľných pracovných miest v USA v októbri mierne stúpol. Americké ministerstvo práce informovalo v stredu v pravidelnej mesačnej správe o počte takzvaných pracovných príležitostí (Job Openings and Labour Survey Survey – JOLTS).

Počet voľných pracovných miest sa v októbri zvýšil na 6,65 milióna zo 6,49 milióna v septembri. Stále zostáva pod úrovňou februára, mesiac pred vypuknutím pandémie. Za ten mesiac ich bolo asi 7 miliónov.

Miera neobsadenosti sa v októbri mierne zvýšila na 4,5%. Aj v septembri sa po revízii mierne posunul nahor na 4,4%, zatiaľ čo prvý odhad poukazoval na stabilnú situáciu v porovnaní s augustom, keď miera neobsadenosti dosiahla 4,3%.

Správa ministerstva o počte voľných pracovných miest nasledovala necelý týždeň po kľúčových informáciách o celkovom vývoji situácie na americkom trhu práce. Podľa ministerstva práce sa koncom minulého týždňa v novembri vytvorilo mimo poľnohospodárstva 245 000 nových pracovných miest. Je to najnižší počet od apríla tohto roku, keď USA bojovali s najväčšími problémami v dôsledku prvej vlny novej pandémie koronavírusov.

Miera nezamestnanosti v USA však v novembri poklesla. Aj keď v októbri dosiahla 6,9%, v novembri predstavovala 6,7%.

READ  Strata vedomia: Olympijská víťazka Vlhová hľadá novú posilu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close