Hlavné správy

Slovensko plánuje zvýšiť bezpečnosť pre politikov po atentáte na populistického premiéra

Slovenská vláda po atentáte na populistického premiéra Roberta Figa schválila balík opatrení na zvýšenie bezpečnosti popredných politikov a ďalších osôb.

BRATISLAVA — Slovenská vláda v stredu schválila balík opatrení na zvýšenie bezpečnosti popredných politikov a ďalších. Pokus o atentát Na populistického premiéra Roberta Fica.

Tieto opatrenia si vyžadujú schválenie parlamentu, kde má väčšinu trojkoaličná vláda.

Jeden návrh hovorí, že úrady majú právo zakázať demonštrácie pred domami politikov. Demonštrácie nie sú povolené v okruhu 50 metrov (yardov) od sídla vlády a prezidenta.

Ministerstvo vnútra určí a pripraví dlhodobé pobyty pre predsedu vlády, prezidenta a predsedu parlamentu.

Bezpečnosť bude zabezpečená aj pre lídrov všetkých politických strán zastúpených v parlamente, prokurátora a predsedu Ústavného súdu.

Predsedom vlád a predsedom parlamentov, ktorí odpracovali aspoň dve volebné obdobia, bude po skončení funkčného obdobia vyplatený bežný plat. Toto privilégium je v súčasnosti dostupné iba bývalým prezidentom.

Figo, ktorý minulý rok viedol kampaň na proruskej a protiamerickej platforme, sa zotavuje po strele do brucha 15. mája pri zdravení priaznivcov v meste Handlová. Útočníka zatkli.

READ  Veronika Rajej oslavuje svoje 27. narodeniny bez želaní od Toma Bradyho, ale chce sa vyrovnať úspechom Gisele Bundchen

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close