Svet

Americkí demokrati požadujú, aby komisia preskúmala mentálne schopnosti Trumpa

Americkí demokrati vo štvrtok navrhli zriadenie komisie pre vyšetrovanie mentálnych schopností Donalda Trumpa pre prezidentský úrad a v prípade potreby preskúmali ústavné možnosti jeho odvolania.

Predsedníčka parlamentu Nancy Pelosiová novinárom povedala, že v piatok ona a ďalší demokrati predložia opatrenie k 25. dodatku k ústave, ktoré umožňuje viceprezidentovi zaujať najvyšší úrad, ak sa zistí, že prezident „nie je schopný“ vykonávať svoje povinnosti. to by „pomohlo zabezpečiť efektívne a neprerušované vedenie v najvyššom výkonnom úrade“.

Tento krok podľa agentúry AFP prichádza v čase „krízy“ v Bielom dome po tom, čo mal Trump pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2.

Sedemdesiatštyriročný prezident vo štvrtok pre Fox Business uviedol, že porazil koronavírus, pretože „som dokonalý fyzický exemplár a som mimoriadne mladý“.

Pelosi varoval, že Trump trpí „odlúčením od reality“, že by bolo „vtipné, keby to nebolo také smrteľné“. Priamo spochybnila Trumpovo zdravie a jeho tvrdenie, že sa rýchlo zotavuje z COVID-19.

Dostala tvrdú kritiku od Trumpa a ďalších republikánov. „Šialená Nancy by mala byť pod dohľadom. Darmo ju nenazvú blázon!“ napísal Trump na Twitteri.

Podľa AFP je nepravdepodobné, že by Pelosiho iniciatíva viedla k prenosu moci v Bielom dome, pretože bude musieť súhlasiť viceprezident Mike Pence, ktorý je verný Trumpovi.

READ  Cope Weather 4. marca: Hlásenie o nebezpečenstve požiaru v dôsledku nízkej vlhkosti a suchých podmienok je stále v platnosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close