Svet

Macron prisľúbil Libanonu 100 miliónov eur

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu sľúbil, že nová investícia „priamo prinesie prospech libanonskému ľudu“.

„Chystáme sa venovať 100 miliónov eur na priamu podporu,“ zorganizovala medzinárodná videokonferencia pre Libanon s podporou IN. Toto pomocné vzdelávanie je spojené s „mimoriadnou podporou rodín, študentov a absolventov“, poľnohospodárstvom a zdravím. V tomto prípade by malo byť v najbližších týždňoch odoslaných 500 000 dávok vakcín, vysvetlil.

Emmanuel Macron pred rokom oznámil, že Francúzsko pomôže pri obnove prístavu Bejrút, srdca života hlavného mesta. Podľa Svetovej banky Libanončania prechádzajú jednou z najhorších ekonomických kríz na svete od roku 1850, čo tlačí polovicu libanonského obyvateľstva pod hranicu chudoby.

Pri bombových útokoch v Bejrúte zahynulo najmenej 200 ľudí a ďalších 6500 bolo zranených. „Nové“ núdzové potreby obyvateľstva odhaduje OSN na 350 miliónov dolárov. Konferencii spoločne predsedajú prezident Emmanuel Macron a generálny tajomník OSN Antonio Guterres, ako aj zástupcovia štyridsiatich štátov a medzinárodných organizácií. Sľúbila poskytnúť finančnú pomoc libanonskému ľudu.

Libanon je bez vlády, pretože Hassan Diab a jeho skupina 10. augusta 2020 odstúpili. Nový libanonský premiér Najib Mikady v pondelok oznámil, že pred odvolaním vlády neuvidí svetlo sveta. Stredajšia explózia v libanonskom prístave podčiarkuje jeho ochotu trénovať obmedzený čas svoj tím.

READ  Budúci týždeň prídu ďalšie čínske vakcíny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close