Svet

Koronavírus ONLINE: V Českej republike sa tiež rozhodli infikovať vírusom COVID-19

Všetky dôležité správy zo zahraničia v súvislosti s koronavírusom sledujeme ONLINE.

Čo je najdôležitejšie:

– Vo svete COVID-19 zahynulo viac ako milión ľudí

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– sledujeme tu udalosti na Slovensku.

ONLINE

12:02 – UKRAJINA: Na Ukrajine sa za posledných 24 hodín vyskytlo ďalších 4027 potvrdených prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra Ukrinform s tým, že to uviedla hranica 4 000 prípadov bola na Ukrajine prekročená prvýkrát od vypuknutia pandémie.

Väčšina nových prípadov je zaznamenaná v Charkovskej, Doneckej, Ternopiľskej a Dnepropetrovskej oblasti. (TASR)

11:36 – Česko: Voliči s COVID-19 začali hlasovať v regionálnych a senátnych voľbách. Voliči infikovaní novým typom koronavírusu alebo občania v karanténnom poradí môžu voliť z automobilov v miestach, kde sa nachádza auto.

10:54 – MAĎARSKO: Za posledných 24 hodín bolo novým druhom koronavírusu v Maďarsku infikovaných 894 ľudí. V súvislosti s vírusom došlo k ôsmim úmrtiam súvisiacim s ochorením COVID-19, informoval v stredu vládny server koronavirus.gov.hu. (TASR)

10:28 – IZRAEL: Izraelský parlament v stredu schválil obmedzenia, ktoré ovplyvnia prebiehajúce protesty proti premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi. Podľa nových pravidiel budú môcť demonštranti protestovať iba do jedného kilometra od miesta bydliska. Účasť na protestných zhromaždeniach nesmie prekročiť 20 osôb, informoval denník The Jerusalem Post. (TASR)

9:55 – BELGICKO: Počet úmrtí v Belgicku na hranici COVID-19 presahuje v stredu 10 000. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá pripomenula, že Belgicko je jednou z európskych krajín najviac postihnutých pandémiou koronavírusov.

Za posledných 24 hodín došlo v Belgicku k 14 úmrtiam, čo ich počet zvýšil na 10 001. Počet infikovaných ľudí sa podľa výskumného ústavu Sciensano zvýšil zo 115 353 na 117 115. (TASR)

9:28 – Česko: Český minister zdravotníctva Roman Prymula dnes potvrdil, že od pondelka 5. októbra plánuje zaviesť dištančné vzdelávanie na stredných školách na 14 dní a obmedziť výučbu gymnastiky, hudobnej výchovy a krúžkov na školách. (ČT24)

8:59 – BRITÁNIA: Britská ekonomika poklesla o takmer 20 percent. V medziročnom porovnaní klesol HDP za tri mesiace od apríla do júna o 21,5 percenta. (TASR)

8:04 – WALES: Obmedzenia pohybu osôb budú od štvrtka zavedené v ďalších štyroch oblastiach Walesu kvôli zvýšeniu počtu prípadov koronavírusu SARS-CoV-2, informovala v utorok na svojej webovej stránke Sky News s odvolaním sa na waleské ministerstvo Zdravie. Špeciálne opatrenia už platia v 12 administratívnych oblastiach krajiny. (TASR)

7:06 – Česko: Nové prípady koronavírusu boli k našim susedom pridané v utorok roku 1965. Počet je nižší ako vo väčšine dní minulého týždňa. (ČT24)

6:10 – USA: V USA je viac prípadov COVID-19 u detí po návrate do školy. (AP)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close