šport

Slovensko odohrá EURO 2024 vo výhodnej skupine

Slovenskí futbalisti našli svojich súperov na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku.

Žreb ME 2024 priniesol slovenským futbalistom šťastie a zabezpečil im miestenku. Skupina E Denne písal s Belgickom, Rumunskom a víťazmi play-off B (Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Izrael, Island). Pravda.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Tréner Francesco Calzona vyjadril spokojnosť, skupinu vníma ako vyrovnanú výzvu, najmä vyhnúť sa Taliansku: „Som šťastný, že sme nezískali Talianov, čo sa mi nepáči. Skupina mohla byť ľahká, ale aj ťažká.“ ale výsledky sa zistia na ihrisku…“

Prvý zápas tímu v ére nezávislosti odohrá Belgicko, po ňom nasledujú zápasy proti víťazovi Play-off B a Rumunsku.

Futbalový expert Vladimír Kofa považuje skupinu E za zvládnuteľnú, čím Belgicko povýšil z prvého do prijateľnej opozície. Kofa poznamenáva, že Slovensko sa strategicky vyhlo silným tímom ako Francúzsko, Španielsko a Anglicko. Napriek tomu, že Kofa nemá najatraktívnejšiu skupinu, trvá na tom, že prvoradým cieľom by mal byť postup do vyraďovacej fázy, čím vyjadruje dôveru v schopnosti Slovenska.

Keďže fanúšikovia netrpezlivo očakávajú vystúpenie Slovenska na Euro 2024, Kofa verí, že tím má schopnosť nielen postúpiť zo skupiny, ale z turnaja vyjsť aj ako čierny kôň. Vyjadruje svoju vášeň pre hráčov Calzony a verí, že verné dodržiavanie zabehnutého herného štýlu, ktorý sa vyznačuje útočným prístupom, bude kľúčom k úspechu na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy. Kofa na záver načrtáva dôležitosť udržiavania pozitívnych a inšpiratívnych šou, ktoré v poslednom čase u fanúšikov rezonovali.

READ  Senators prekonali šesťzápasovú víťaznú sériu Conoxu víťazstvom v rozstreloch 4:3

Proti Belgicku

Slovensko odohrá prvý zápas proti víťazovi skupiny Belgicku 17. júna.

„Nie sme majstri sveta ani Európy. Netreba mať prehnané očakávania,“ povedal bývalý futbalista Vratislav Kresko v rozhovore pre HN.

„Samozrejme, musíte mať dôveru, nie opatrnú dôveru,“ dodal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close