Slovensko pobúrilo USA a Fínsko uvoľnilo Nórsko v OT na svetoch ľadového hokeja | hra

PRAHA (AP) – Miloš Kelemen strelil v pondelok gólom na 1:04 na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji a doviedol Spojené štáty k víťazstvu 5:4.

Američania utrpeli druhú prehru v troch zápasoch.

Za slovenskú stranu skórovali aj Libor Hudáček, Simon Nemec a Patrik Koch a brankár Samuel Hlavaj zastavil v ostravskej akcii B-skupiny 39 striel.

Za stavu 4:1 dostali Američania tri góly späť v priebehu 12:06 tretej tretiny a vynútili si predĺženie.

Shane Pinto strelil druhý gól Američanov medzi hokejky Hlavaja, Brady Tkachuk pridal gól bez asistencie v sóle a Luke Hughes skóroval na 3:22.

Svoj prvý gól strelil Kelmen a Hudáček dostal Slovákov do vedenia 2:0 už v úvodnej tretine.

Matt Boldy znížil náskok na 2:1 pri odraze, no Simon Nemec skóroval za Slovensko strelou fackou a Patrick Koch zvýšil na 8:47. Vyzvali trénera USA Johna Hynesa, aby nahradil brankára Alexa Nedeljkoviča Treyom Augustinom.

Nedeljkovič strelil štyri góly zo 16 striel. Augustín predviedol osem zákrokov.

USA prehrali svoj prvý zápas so Švédskom 5:2 a potom zdolali minuloročné druhé Nemecko 6:1.

Švédsko porazilo aj Nemecko 6:1. Andrei Burakovsky skóroval a pridal dve asistencie a hviezdny obranca Erik Karlsson zaznamenal gól a asistenciu.

Švédsko je jediným tímom v skupine B, ktorý vyhral svoje prvé tri z troch.

Švajčiarsko zdolalo Česko 2:1 v rozstrele a zabezpečilo si tretie víťazstvo v A-skupine. Kevin Fiala premenil gól v rozstrele a dostal Švajčiarov do vedenia 1:0.

Za prvýkrát prekonaných Čechov vyrovnal Matej Stránský.

Predtým Oliver Kapanen a Artu Hyeri strelili po dva góly Fínsku, keď prekonali Nórsko 4:1 a získali druhé víťazstvo v troch zápasoch v skupine A.

Po hetriku v nedeľňajšom zápase s Britániou 8:0 je Kapanen s piatimi gólmi na čele tabuľky strelcov.

READ  Hviezda Arsenalu Ian Wright oznámil pôsobivú výhru Anglicka 8:0

Nórsko bolo bez bodu.

Copyright 2024 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.