Grandslamový comeback Osaky sa skončil prehrou s Garciovou v 1. kole, Goff postúpil na Australian Open | KLRT

MELBOURNE, Austrália (AP) – Niekoľko minút po tom, ako sa jej grandslamový comeback skončil prehrou v prvom kole, Naomi Osakaová prešla tunelom hráčok, ktorých meno figurovalo na popredných miestach medzi nedávnymi víťazkami Australian Open.

Tri zápasy po 15 mesiacoch na turné a šesť mesiacov po narodení dcéry Shai prehrala Osaka 6:4, 7:6 (2) so 16. nasadenou Caroline Garciaovou v náročnom stretnutí v Rod Laver Arena. pondelok večer.

„Konkurent vo mne je veľmi sklamaný, že som nevyhral tieto zápasy,“ povedal Osaka na pozápasovej tlačovej konferencii „Takže nepoviem, ako som si myslel, že tento návrat bol, pretože som bol dosť sklamaný, aby som si myslel, že môžem.“ vyhrali zápas.“

Zasmiala sa a dodala: „Myslím, že moja márnivosť je to, čo mi umožňuje vyhrávať súťaže.“

Osakaová vyhrala US Open v rokoch 2018 a 2020 a Australian Open v rokoch 2019 a 2021. Bola to jeho prvá prehra v Melbourne od debutu v roku 2016.

Po výjazdoch v prvom kole na French Open a US Open v roku 2022 si dala pre svoje zdravie voľno od tenisu. Zatiaľ neplánuje žiadne prestávky.

„Áno, myslím, že musím žiť zo dňa na deň a tvrdo trénovať a hrať oveľa viac turnajov,“ povedal. „Dúfam, že sa mi splnia sny.“

Osakaová nevidela ani jeden brejkbal v zápase s Garciaovou podávajúcou vo veľkom. Väčšina mítingov je krátka – iba tri výstrely sú dlhšie ako deväť výstrelov. Celkovo to bolo menej ako štyri. Väčšina držaní na podaní bola pohodlná – okrem prípadu, keď Osakaová v prvom sete zahodila gem. To je ten rozdiel.

„Veľmi rešpektujem Naomi ako človeka aj ako hráčku – bola preč 15 mesiacov,“ povedal Garcia. „Som taká šťastná, že ju opäť vidím. Šesť mesiacov po narodení už hrá naozaj dobre. Budeme musieť dávať pozor.“

READ  Dortmund vedie v rebríčku Big 5 hráčov do 20 rokov, ktorí získavajú herný čas, iba Arsenal tím EPL v top 20

Osakaová je jednou z posledných troch víťaziek Australian Open, ktoré sa prvýkrát vrátili do Melbourne Parku ako matka, a pripojila sa tak k víťazke z roku 2016 Angelique Gerberovej a šampiónke z roku 2018 Caroline Wozniackej.

Australian Open sa začalo v nedeľu a po prvýkrát sa bude hrať 15 dní, pričom prvé kolo sa predĺžilo na tri dni v snahe obmedziť zápasy s neskorým ukončením.

Felix Auger-Aliassime však o 1:39 miestneho času zavŕšil 4-hodinové a 59-minútové víťazstvo nad víťazom US Open z roku 2020 Dominicom Thiemom 6-3, 7-5, 6-7 (5). ), 5-7, 6-3. Vo štvrtom sete tohto zápasu pristál na Margaret Courtovej birdie a loptička bola prenasledovaná dieťaťom na smiech z davu. Chvíľu to lietalo po ihrisku, kým sa opäť hralo.

Pre Auger-Aliassimeovú to bolo víťazstvo v prvom kole v troch po sebe idúcich veľkých turnajoch.

V úvodnom zápase na ihrisku Roda Lavera potrebovala šampiónka US Open Coco Goffová len 60 minút na to, aby porazila Annu Karolínu Schmidlovú 6:3, 6:0.

19-ročný Coff, ktorý v septembri vyhral svoj prvý major na US Open, povedal, že istotu v podaní získal vďaka radám od Andyho Roddicka.

„Pravdepodobne je to jeden z najlepších podávačov v histórii,“ povedal Roddick po tom, čo štvrtý nasadený Goff stratil pri svojom podaní v druhom sete iba jeden bod.

Wimbledonská šampiónka Markéta Vondroušová neprešla cez prvé kolo, keď po boji so zranením slabín prehrala s Dayanou Yastremskou 6:1, 6:2.

Tretia 16-ročná hráčka sa dostala do druhého kola, Mirra Andreeva porazila 29-ročnú Bernardu Peraovú 7:5, 6:2 a pripravila si tak súboj v druhom kole so šiestym nasadeným Onesom Jaberom, trojnásobným vicemajstrom. . – Na grandslamových turnajoch.

Alina Korneva a Brenda Fruhvirtova, obe 16-ročné, postúpili po víťazstve v prvom nedeľňajšom grandslamovom hlavnom ťahu.

READ  Tenis, ATP – Madrid Masters 2023: Molkan porazil Wu

„Som z toho naozaj nadšená,“ povedala Andreeva o hraní Jabira. „Už veľakrát som povedal, že je to hráč, na ktorého som čakal. Milujem spôsob, akým hrá. Som si istý, že to bude skvelý zápas.“

Alex de Minaur, nový austrálsky hráč v top 10, postúpil po tom, čo posledný finalista Wimbledonu Milos Raonic odstúpil zo zápasu. De Minor viedol 6:7 (6), 6:3, 2:0, keď Kanaďan odstúpil pre zranenie.

Tretí nasadený Daniil Medvedev, finalista z rokov 2021 a 2022 v Melbourne Parku, postúpil, keď jeho rival odstúpil z ich zápasu.

Medvedev prehral prvý set, ale viedol 5-7, 6-2, 6-4, 1-0, keď 22-ročný Terence Admane vytiahol svalové napätie.

„Keď som bol v treťom sete unavený, pozrel som sa na druhý koniec a videl som, že je v kŕči,“ povedal Medvedev. „Podmienky boli dobré, ale týchto sedem dní nebolo horúco a dnes bolo horúco, takže ste pod veľkým stresom.“

Stefanos Tsitsipas, ktorý vo vlaňajšom austrálskom finále prehral s Novakom Djokovičom, o postup porazil Zizo Berksa 5:7, 6:1, 6:1, 6:3.

Adrian Mannarino porazil austrálskeho víťaza titulu z roku 2014 Stana Wawrinku 6:4, 3:6, 5:7, 6:3, 6:0. 10-násobný víťaz Djokovič sa stal jediným zostávajúcim austrálskym šampiónom v žrebovaní mužov.

Päťnásobný finalista Australian Open Andy Murray utrpel porážku 6-4, 6-2, 6-2 s Thomasom Martinom Etcheverrym, čo by mohlo byť jeho posledné vystúpenie na prvom majore sezóny.