Veda

Solar Orbiter agentúry ESA sníma nereálne snímky štyroch planét súčasne

Skutočne žijeme s pozoruhodnou novou érou prieskumu vesmíru Raketa Spacex Takmer každý mesiac a Medzinárodné vyšetrovanie Zachytávajte zázračné obrazy šíriace sa po Mliečnej ceste Asteroid„Kométy, planéty, mesiace a naše vlastné žiariace slnko.

Pri všetkej aktivite a mediálnom pokrytí týchto kozmických lodí a sond je ľahké stať sa ľahostajným alebo ľahostajným k údajom a fotografiám, ktoré prinášajú ich misie späť na Zem. Poďme sa preto na chvíľu pozastaviť a pozrieť sa na oblohe tieto nové žiarivé fotografie zo slnečnej sondy NASA / ESA, keď skúma našu slnečnú sústavu a študuje našu slnečnú sústavu.

Nové videozáznamy nižšie, spojené so sériou fotografií, zobrazujú neuveriteľne vzácne vesmírne tablo Zeme, Marsu a Venuše, žmurkajúce spoza nás aj so slabým svetlom Uránu.

Tieto inšpiratívne obrázky boli získané 18. novembra 2020 inštaláciou fotoaparátu Solohi na solárny orbiter. Venuša (vľavo), Zem (v strede) a Mars (vpravo) sú zreteľne viditeľné v popredí a v pozadí sú vyobrazené tapisérie jasných hviezd, zatiaľ čo kozmická loď sa točí okolo slnka. Astronómovia s orlými očami tiež poznamenali, že Urán zdieľa javisko blízko dolného okraja.

„Solar Orbiter je najkomplexnejšie vedecké laboratórium určené na štúdium slnka a slnečného vetra, ktoré vopred robí snímky našej hviezdy z akejkoľvek kozmickej lode.“ Výskumní pracovníci ESA Poznamenané. Solárny orbiterový heliocefalický snímač (SOLOHI) je jedným zo šiestich zariadení diaľkového snímania misie. Počas fázy plavby sa tieto stále kalibrujú počas určitých období, inak sú však prerušené. „

Venuša, Zem a Mars mierne menia zorné pole nástroja Solohi. Venuša je najjasnejší objekt, ktorý sa vznáša asi 30 miliónov míľ od slnečného obežníka. Keď boli v ten deň urobené zábery, vzdialenosť Zeme bola 156 miliónov míľ a 206 miliónov míľ od Marsu. Vonku Urán je jediný bod, ktorý sa nachádza v blízkosti oficiálneho časového kódu.

READ  Miera pozitivity COVID-19 v Iowe poklesla na menej ako 3%

„V čase záznamu bol slnečný orbiter na ceste do Venuše na prvý prelet okolo nej pomocou gravitačnej pomoci, ktorý sa uskutočnil 27. decembra.“ Vedec ESA Vysvetlené. „Venuša a Zem priblížia kozmickú loď prelety okolo Slnka a naklonia jej obežnú dráhu, aby pozorovali našu hviezdu z rôznych pohľadov.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close