Hlavné správy

Slovensko vysiela vojakov na maďarské hranice, aby obmedzili migráciu – DW – 31.10.2023

SlovenskoNovovytvorená vláda oznámila rozmiestnenie stoviek policajtov a vojakov pozdĺž maďarských hraníc s cieľom obmedziť počet ľudí, ktorí ilegálne vstupujú do krajiny.

Novovymenovaný populistický premiér Robert Figo Varoval, že nelegálne prisťahovalectvo treba obmedziť a že do krajiny môžu vstúpiť osoby napojené na „teroristické“ skupiny.

Podrobnosti o nasadení neposkytol, ale v pondelok neskoro večer navštívil jeden z hraničných priechodov, aby zhodnotil operácie.

„S novou vládou chceme vyslať jasný signál o novom prístupe k bezpráviu Migrácia prišiel,“ povedal minister vnútra Matúš Sudaj Estok.

V rozhovore pre novinárov povedal, že na ochranu hraničných oblastí s Maďarskom, ktoré nie sú oficiálnymi priechodmi, budú nasadené „masívne sily“.

Voľby na Slovensku: Expremiér Fico si je istý víťazstvom

Tento prehliadač nepodporuje prvok videa.

Prečo sa Slovensko stará o svoje hranice?

Slovensko v poslednom čase zaznamenáva čoraz väčší počet migrantov a žiadateľov o azyl, ktorí ho využívajú ako tranzitnú krajinu na hromadné prechody zo Srbska. MaďarskoNa ceste do krajín západnej Európy.

Predchádzajúca slovenská vláda 5. októbra obnovila náhodné kontroly na hraniciach s Maďarskom. Až potom prišlo rozhodnutie Európska únia ďalšie dvere RakúskoThe republika Che A Poľsko Slovensko obnovilo hraničné kontroly na kontrolu imigrácie.

Bývalý premiér Ľudovít Ódor však v tom čase kritizoval hraničné kontroly susedných krajín a namiesto toho sa zasadzoval za celoeurópske riešenie migračného problému.

Všetky štyri krajiny sú súčasťou bezvízového schengenského priestoru EÚ.

Bratislava eviduje k 1. októbru tohto roka takmer 40.000 migrantov, uvádza ministerstvo vnútra. To je 11-krát viac ako pred rokom.

rmt/jsi (AFP, AP)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close