Technológie

Slovensko zrejme vedie svet v lietajúcich autách

Priznávame, že sme spoluúčastníkmi hromadnej ilúzie lietajúceho auta. Za tie roky sme písali o nespočetných spoločnostiach, ktoré boli „blízko“ k uvoľneniu technológie lietajúcich automobilov pre verejnosť. Ale kde je naše mesto 21. storočia Bang Bang? Vo väčšine účtov nevidíme na chvíľu letecké dopravné prostriedky – zriedka.

Potom, 28. júna, bola naša nádej obnovená. Jedno z najstresujúcejších lietajúcich automobilov, ktoré sme videli, úspešne dokončilo 35-minútový let medzi týmito dvoma mestami a potom do troch minút po pristátí zamierilo priamo do centra mesta. Predmetné vozidlo sa nazýva Aircar a ešte pozoruhodnejšie je, že ho nevyvinuli americké ťažké váhy Uber alebo Google, ale o slovenskej spoločnosti Klein Vision sme nikdy nepočuli.

Prototyp automobilu Air, Lotus, vyzerá ako potomok športového auta a lietadla s dvojitým výložníkom, odletel v pondelok z letiska v Nitre na slovenské Slovensko do jedného z hlavných miest Bristislavy. Klein Vision v tlačovej správe uviedol, že ide o 142. úspešné pristátie pre ich dizajn. Stephen Klein – vynálezca leteckého auta a generálny riaditeľ a technický riaditeľ spoločnosti – skutočne zaplatil peniaze tam, kde majú ústa.

„Toto lietadlo znamená začiatok novej éry vozidiel s dvojitou dopravou,“ povedal Klein. „Otvára to úplne nový druh dopravy a vracia jednotlivcovi slobodu, ktorá sa pôvodne hovorila pre autá.“

Ako CNN Business poznamenal, Uber a Hyundai v súčasnej dobe pracujú na elektrických lietajúcich taxíkoch a Porsche, Daimler a Toyota podporujú startupy, ktoré robia elektrické vertikálne odchody a pristávajúce vozidlá. Čo však robí Aircar tak veľkolepým, je to, že na rozdiel od vyššie uvedených typov vozidiel v skutočnosti vyzerá ako bežné auto. Ako ukazuje video z testu, po automatickom sklopení krídel môže manévrovať na verejných cestách bez špeciálnej pomoci.

Podľa spoločnosti je prototyp poháňaný motorom BMW s výkonom 160 koní a má štandardnú vrtuľu (všimnete si ju namontovanú na zadnej strane kokpitu), ale druhý prototyp je výkonnejší motor s výkonom 300 koní a vrtuľou s premenlivým rozstupom to je prototyp modelu.

READ  Nové video Elton Ring Datamine vrhá viac svetla do tohto tajomného Kolosea

Otázkou teraz je, ktorí manažéri Uberu alebo Google privedú Ercara do USA?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close