Zábava

Slovenský a poľský prezident vítajú vzťahy, diskutujú o summite NATO

Varšava 4. júla (SocialNews.XYZ) Slovenský prezident Peter Pellegrini a jeho poľský náprotivok Andrzej Duda veľa hovorili o bilaterálnych vzťahoch, keď diskutovali o obchode, investíciách a programe nadchádzajúceho summitu Severoatlantickej aliancie (NATO).

Poľsko a Slovensko spoločne čelili rôznym výzvam a spoločne ich prekonali, povedal Pellegrini na spoločnej tlačovej konferencii po stretnutí s Dudom vo štvrtok počas pracovnej návštevy Varšavy.

V súvislosti s Poľskom ako dôležitým strategickým partnerom Pellegrini povedal, že Poľsko patrí medzi tri krajiny s najväčším počtom obchodov a investícií na Slovensku, informovala agentúra Xinhua.

Pellegrini uviedol, že počas stretnutia diskutovali o rôznych témach vrátane programu nadchádzajúceho summitu NATO vo Washingtone.

Počas summitu naplánovaného na 9. až 11. júla Duda poznamenal, že sa bude snažiť priviesť strategické palivové potrubia NATO na východ.

Tento rok si pripomíname 25. a 20. výročie, čo sa Poľsko a Slovensko stali spojencami NATO.

Zdroj: IANS

Slovenský a poľský prezident vítajú vzťahy, diskutujú o summite NATO

O Kobe

Kobi Atusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych renomovaných spravodajských zdrojov.

Pri písaní rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Jeho plány do budúcnosti zahŕňajú vybudovanie SocialNews.XYZ na spravodajskú webovú stránku, ktorá je bez zaujatosti alebo úsudku.

Môžete ho kontaktovať na adrese [email protected]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close