Hlavné správy

Slovenský minister zahraničných vecí vo veľkolepej katastrofe

Väčšina mediálnych komentátorov interpretuje súčasný stav Vyšehradskej aliancie alebo to, čo z nej zostalo, ako Česko, Slovensko a Poľsko na jednej strane, zatiaľ čo Maďarsko je na druhej strane izolované. Dôvod? Autoritatívny režim Viktora Orbána, proputinovský režim. Pri čítaní nedávneho chválospevu slovenského ministra zahraničných vecí na Facebooku o zradcoch, Putinovi, Orbánovi, bití manželiek a jeho vlastnom ospravedlnení je cítiť, že malá krajina vo veľkej kríze identity smeruje k politickej anarchii.

Príspevok Rastislava Kácera na sociálnej sieti je skrátka o tom, ako mal on a jeho americkí priatelia pravdu, keď varovali pred hroziacou Putinovou agresiou na Ukrajine, a ako sa mýlili zradcovia na Slovensku a v Maďarsku. Slovenských nacionalistov, ktorí podľa neho deklarujú, že nie sú pripravení bojovať za vlasť, prirovnáva k šibačom manželiek. A lídrov označuje za „hnusných“, „úbohých“ a „nekresťanských“, nehovoriac o Viktorovi Orbánovi, ktorý namiesto posielania zbraní Ukrajine podporuje mierové rokovania.

Minister tiež varuje, že v gulagoch ​​budú hniť tí, ktorí chcú rokovať s „Rusmi“, čo je odkaz na jednotky SS. Pokračuje v teórii, že Viktor Orbán vtrhne na Slovensko, ak sa v najbližších voľbách dostane k moci nová vláda na čele s Robertom Figom (SMER), čo p. Gasserova obľúbená téma. A varuje, že „robiť ako Orbán“ by mohlo viesť k pádu Slovenska. Svoje vyčíňanie končí tým, že to napíše

Pre Putinových spolupracovníkov, najmä tých v Karpatskej kotline a Felvideku (historický maďarský názov pre dnešné slovenské územia), ktorí chcú zničiť Ukrajinu a chcú mier, mám len jeden odkaz: Choďte… sami!

Je ťažké sa ubrániť dojmu, že vyššie uvedený príspevok na Facebooku znie ako prejav prijatia pozvania do amerického think-tanku, akým je Globsec, kde pracoval. Avšak, p. Zdanlivo bezcitný minister zahraničia ako Káser je, žiaľ, súdom o súčasnom stave slovenskej demokracie. Pre vládu pod vedením Eduarda Hegera v Bratislave hovorí jasnou rečou, že po takomto hrubom porušení základných zásad diplomacie by mohol zostať vo funkcii. A zdanlivé mlčanie z Bruselu je dôkazom toxickej politickej kultúry, ktorú je EÚ ochotná tolerovať v Európe, aby posilnila svoje federalistické ambície a zdiskreditovala svojich oponentov.

Slovenský premiér Eduard Heger si podáva ruku s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Foto: Facebook Edward Heger

Avšak, p. Kasserov monológ „Ja a Američan“ obsahuje niektoré chronicky skreslené príbehy. Nie sú to len slovenskí nacionalisti, ktorí bijú manželky, alebo vláda v Budapešti, ktorí sú skeptickí voči hroziacej totálnej invázii na Ukrajinu.

Skepsa v celej Európe je z veľkej časti výsledkom reality vlády v Kyjeve. Dostal výpoveď Myšlienka rozsiahlej ruskej invázie bola niekoľko dní predtým, ako sa skutočne stala.

Ukrajinský prezident Zelenskyj pokarhal zahraničných lídrov, ktorí varovali pred ruskou agresiou: „Toto je panika na trhu, panika vo finančnom sektore.“ Ukrajinskí predstavitelia varovali pred poplachom v čase, keď už boli americké rodiny z krajiny evakuované. Oleg Nikolenko, hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí, označil tento krok za „predčasný“ a „z veľkej opatrnosti“. O dva týždne neskôr Putinove sily prekročili hranicu.

Treba podotknúť, že slovenský minister zahraničných vecí úplne verí v postavenie Spojených štátov amerických ako neškodného a spoľahlivého svetového majáka slobody.

Žijeme v post-kábulskej ére leteckej dopravy, takže jeho zjavne nekritická viera a presvedčenie sú neobhájiteľné.

Stiahnutie Joea Bidena z Afganistanu, nezmiernená katastrofa, ktorá predstavovala historickú porážku v ďalšej zástupnej vojne proti Iránu a Číne, by mala byť aktívnym dátovým bodom na ilustráciu vyhliadok na vojenskú intervenciu na Ukrajine.

Evakuovaných ľudí nakladajú do lietadla amerického letectva na letisku Hamída Karzaja v Kábule v Afganistane. Foto: Wikipedia.

Pán. Nedávna Keyserova komunikácia bola trápna pre jeho vlastných kolegov v slovenskej vláde, z ktorých niektorí to myslia vážne. Vzdialili sa Od čoraz nepredvídateľnejšieho ministra zahraničia. Ak Prieskumy správne,

Slovenská vláda, ktorá je momentálne závislá od svojich podporovateľov v Bruseli a Washingtone, padne počas predčasných septembrových volieb.

A vládna strana možno neprekročí ani parlamentný prah (aktuálne 6,5 percenta). Vyšehradská aliancia môže čeliť tomuto prechodu a pokračujúca prítomnosť súčasného ministra zahraničných vecí v slovenskej vláde zaručene ešte viac naruší nevyhnutnú regionálnu spoluprácu medzi susedmi.

Odporúčaný obrázok: Pixabay

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close