Hlavné správy

Neapolský slovenský stredopoliar metronóm – lámanie čiar

Keď Neapol podpísal zmluvu s málo známym slovenským stredopoliarom z Celty Vigo 30 miliónov vďaka odporúčaniu ich legendárneho kapitána mnohí fanúšikovia Neapolu netušili, čo môžu očakávať. Z niekoľkých minút, ktoré odohral po januárovom prestupe, boli náznaky jeho technických schopností, ale nie natoľko, aby ospravedlnili podpis.

Veci sa zhoršili, keď Lobotka cez leto pribral a zakaždým, keď sa postavil na ihrisko, vyzeral pomalšie a malátnejšie. Nevyzerá to dobre pre muža, ktorého mnohí chceli zaplniť prázdnotu, ktorú zanechal bývalý kapitán Neapolu a Slovenska Marek Hamšík, jeden z najväčších hráčov v histórii klubu.

Ale niekedy všetko, čo hráč potrebuje, je nový začiatok a dôvera od svojho manažéra. Takže, keď prišiel Luciano Spalletti a sústredil svoj neapolský program okolo Stanislava Lobotku, zrodil sa malý génius, ktorého dnes vidíme. Od prvej minúty prvého prípravného zápasu Neapolu pod vedením Spallettiho nastalo výrazné zlepšenie. Vyzeral ostro, vyzeral rýchlo a hlavne vyzeral, že si futbal opäť užíva.

Neapol má za sebou historickú sezónu; Všetci vyhrali svoj prvý titul Serie A po 33 rokoch. Prvýkrát v histórii sa dostali do štvrťfinále Ligy majstrov a mohli by ísť až do konca.

Do všetkých titulkov sa dostanú gruzínsky zázračný chlapec Kwicha Kvaratskila, ktorý vzal ligu útokom, a Victor Osimhen, ktorý spolu zaznamenal 45 gólov a asistencií. Stanislav Loptoka je však nepochybne najdôležitejším hráčom Neapolu a všetko, čo robia, ide priamo k nemu.

Kim Min-jae: Neapolský juhokórejský kolos v obrane

Lobotka robí pre Neapol všetko, kontroluje tempo, pohybuje s loptou, výborne drží loptu a nikdy ju nestratí bez ohľadu na to, ako tvrdo a koľko ľudí sa ho snaží stlačiť. Lobotka má priemerne 63 prihrávok na zápas s neuveriteľnou presnosťou 94%, zatiaľ čo jeho presnosť pri dlhých prihrávkach je 78%, čo je presne na úrovni najlepších prihrávačov na svete.

READ  Davies Bertens vložil skóre, aby uľahčil minulé Lotyšsko Slovensko / Správy

Má tiež 52% úspešnosť zákrokov, čo poukazuje na druhú stránku jeho hry. Lobotka, ktorý je kľúčom k plynulému útočnému štýlu Neapolu, či už ide o prihrávku medzi čiary na otvorenie obrany alebo otáčanie sa pod tlakom a driblovanie z hĺbky, si vždy nájde cestu.

Spalletti ho prirovnal k skvelému Andresovi Iniestovi a podobnosť tu rozhodne je. Neapol bez neho nie je rovnaký, on je mozgom uprostred parku. Rozhoduje, kedy spomaliť hru a nadýchnuť sa, alebo kedy veci zrýchliť a stlačiť ihrisko, aby udusil súpera.

Analýza hráča: Gwicha Kvaratskelia

Keď však máte partnera v strede poľa v Andre-Frank Zambo Anguissa, jeho práca bude o niečo jednoduchšia. Obaja spolu fungujú tak dobre, že sa v mnohých smeroch takmer zrkadlia. Obaja málokedy strácajú loptu, obaja excelujú v medzifázach hry a málokedy sa dostanú z pozície.

Nielenže udržia útok, ale veľmi dobre si chránia chrbtovú líniu tým, že im uľahčujú život. V ich hre sa len veľmi ťažko hľadajú slabiny. Hoci si Anguissa môže vybrať nejaké hry, vždy budú ústredným bodom všetkého, čo Neapol robí.

Loptoka nedávno podpísala nové predĺženie zmluvyTh. Som si istý, že Spalletti a každý fanúšik Neapola to chcú počuť. Kým tam bude generálka v strede poľa, budú v poriadku.

Ďakujem Marek Hamczyk, tvoj odkaz žije ďalej.

Autor: Mohamed Salad / @SaladNFL

Odporúčaný obrázok: @GabFoligno / DeFodi Images

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close