Hlavné správy

Slovenský premiér podnikol prvú cestu mimo hlavného mesta od pokusu o atentát

Slovenský populistický premiér Robert Fico podnikol v pondelok prvú cestu mimo hlavného mesta po tom, ako sa po pokuse o atentát opäť ujal funkcie.

Figo navštívil farmu v Slovenskej Novej Vsi, severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy, aby s ministrom pôdohospodárstva Richardom Tagakom skontroloval úrodu obilia.

Fico v krátkom vyhlásení uviedol, že Slovensko nie je pripravené zrušiť zákaz dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny a poďakoval farmárom za ich prácu.

Používal vychádzkovú palicu a médiám nekládol žiadne otázky.

Bola to jeho prvá oficiálna cesta mimo hlavného mesta od zotavenia sa z útoku z 15. mája, pri ktorom ho postrelili do brucha, keď sa zdravil s priaznivcami v meste Huntloa, 85 míľ severovýchodne od hlavného mesta.

Figo vystúpil na verejnosti prvýkrát od pokusu o atentát v piatok, keď predniesol prejav pri príležitosti štátneho sviatku.

Na Slovensku aj mimo neho je dlhodobo rozdeľujúcou osobnosťou. Minulý rok sa na štvrté funkčné obdobie vrátil k moci po tom, čo jeho ľavicový Smar, čiže Smer, viedol kampaň na proruskom a protiamerickom odkaze a vyhral parlamentné voľby.

Jeho kritici sa obávajú, že Slovensko môže opustiť svoj prozápadný trend a nasledovať príklad Maďarska za premiéra Viktora Orbána.

Tisíce ľudí sa zhromaždili v hlavnom meste a po celom Slovensku na protest proti Figovej politike.

READ  Tím Európy ospravedlňuje favoritov obhajobou Collins Cupu v triatlone

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close