Hlavné správy

Slovenský premiér Robert Fico podnikol prvú cestu mimo hlavného mesta od pokusu o atentát

BRATISLAVA, Slovensko (AP) — Slovenský populistický premiér Robert Fico podnikol v pondelok svoju prvú cestu mimo hlavného mesta. Pokus o vraždu.

Figo cestoval na farmu v Slovenskej Novej Vsi, severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy, aby s ministrom pôdohospodárstva Richardom Tagakom skontroloval úrodu obilia.

Fico v krátkom vyhlásení uviedol, že Slovensko nie je pripravené zrušiť zákaz dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny a poďakoval farmárom za ich prácu.

Používal vychádzkovú palicu a médiám nekládol žiadne otázky.

Bola to jeho prvá oficiálna cesta mimo hlavného mesta od zotavenia sa z útoku z 15. mája, pri ktorom ho postrelili do brucha, keď zdravil priaznivcov v meste Huntloa, 140 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta.

Figo vystúpil na verejnosti prvýkrát od pokusu o atentát v piatok, keď predniesol prejav pri príležitosti štátneho sviatku.

Na Slovensku aj mimo neho je dlhodobo rozdeľujúcou osobnosťou. K moci sa vrátil na štvrté funkčné obdobie vlani, keď zvíťazila jeho ľavicová strana Smar alebo Smer parlamentné voľby kampaň na a Proruské a protiamerické posolstvo.

Jeho kritici sa obávajú, že Slovensko môže opustiť svoj prozápadný trend a nasledovať príklad Maďarska. premiér Viktor Orbán

V hlavnom meste aj po celom Slovensku sa stretli tisíce ľudí Postavte sa proti Ficovej politike.

READ  Aké sú texty slovenskej štátnej hymny Nat Trou Cha Bliska?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close