Hlavné správy

Slovenský premiér Robert Fico podnikol prvú cestu mimo hlavného mesta od pokusu o atentát

Podporte úprimne
Free Press

Naším poslaním je poskytovať nestranné správy založené na faktoch, ktoré sú zodpovedné a odhaľujú pravdu.

Či už je to 5 alebo 50 dolárov, každý príspevok sa počíta.

Podporte nás pri doručovaní časopisu bez agendy.

Slovenský populistický premiér Robert Fico podnikol v pondelok prvú cestu mimo hlavného mesta po tom, ako sa po pokuse o atentát opäť ujal funkcie.

Figo cestoval na farmu v Slovenskej Novej Vsi, severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy, aby s ministrom pôdohospodárstva Richardom Tagakom skontroloval úrodu obilia.

Fico v krátkom vyhlásení uviedol, že Slovensko nie je pripravené zrušiť zákaz dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny a poďakoval farmárom za ich prácu.

Používal vychádzkovú palicu a médiám nekládol žiadne otázky.

Bola to jeho prvá oficiálna cesta mimo hlavného mesta od zotavenia sa z útoku z 15. mája, pri ktorom ho postrelili do brucha, keď zdravil priaznivcov v meste Huntloa, 140 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta.

Figo vystúpil na verejnosti prvýkrát od pokusu o atentát v piatok, keď predniesol prejav pri príležitosti štátneho sviatku.

Na Slovensku aj mimo neho je dlhodobo rozdeľujúcou osobnosťou. K moci sa vrátil na štvrté funkčné obdobie vlani po tom, čo jeho ľavicová strana Smar alebo Smer vyhrala parlamentné voľby kampaňou na proruské a protiamerické posolstvo.

Jeho kritici sa obávajú, že Slovensko môže opustiť svoj prozápadný trend a nasledovať príklad Maďarska za premiéra Viktora Orbána.

Tisíce ľudí sa zhromaždili v hlavnom meste a po celom Slovensku na protest proti Figovej politike.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close