Hlavné správy

Slovenský premiér Robert Fico sa 2 mesiace po streľbe vrátil do práce

Bratislava Slovensko:

Slovenský premiér Robert Fico povedal, že sa v utorok vrátil do práce, takmer dva mesiace po tom, čo ho 15. mája štyrikrát zastrelil osamelý strelec.

59-ročného Figa zastrelili zblízka po rokovaní vlády na strednom Slovensku a podrobil sa dvom zdĺhavým operáciám v neďalekej nemocnici.

Ozbrojenec, ktorého slovenské médiá identifikovali ako 71-ročného básnika Juraja Sintulu, je zadržiavaný pre obvinenia z terorizmu a čaká ho súd.

Figo vedie trojkoalíciu svojej centristickej strany Smar-SD, centristickej HLAS a krajne pravicovej SNS, ktorá vládne 5,4 miliónovému členovi EÚ a NATO.

Slovenské médiá uviedli, že nacionalisticky orientovaný Figo, často kritizovaný zo strany EÚ spolu s jeho maďarským kolegom Viktorom Orbánom, prišiel na utorkové zasadnutie vlády tunelom, aby sa vyhol novinárom.

„Drahé progresívne liberálne médiá a demonštranti, ospravedlňujem sa, že som to prežil, ale som späť,“ zverejnil Figo svoju fotku vo svojej kancelárii na Facebooku.

.

Keď Fico vlani na jeseň nastúpil do úradu, Slovensko odmietlo pokračovať vo vojenskej pomoci Ukrajine, ktorá od februára 2022 čelí ruskej invázii.

Sám premiér podporuje mierové rozhovory s Ruskom, rovnako ako maďarský Orbán.

Ficov kabinet zdvihol obočie aj tým, že schválil návrhy zákonov, ktoré sa dotýkajú súdnictva a slobody médií.

Figo bol prepustený z nemocnice 31. mája a svoje prvé verejné vystúpenie absolvoval minulý piatok na slávnosti neďaleko Bratislavy.

V prejave ocenil Orbánovu kontroverznú cestu do Moskvy a povedal, že ak bude dostatočne fit, „rád by sa k nemu pridal“.

Fico vyzval Slovensko, aby postavilo múr na zastavenie „progresívnych a liberálnych ideológií“, pričom ich prirovnal k rakovine.

Po pokuse o atentát chodí Figo s barlami. Tiež výrazne schudol.

READ  Dedičstvo sily a vytrvalosti – príde

(Okrem nadpisu tento príbeh neupravoval personál NDTV a bol publikovaný zo syndikovaného kanála.)

Odporúčané video dňa

Premiér Modi dostal najvyššie ruské vyznamenanie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close