Slovenský strelec Hamšík bol „hrdý“, že nastúpil proti Rusku

Slovensko môže vidieť druhé kolo Euro 2016 po tom, čo v stredu zdolalo Rusko 2:1 v zápase B-skupiny, povedal strelec Marek Hamšík.

„Samozrejme, máme veľkú radosť z nášho prvého víťazstva na európskom šampionáte,“ povedal muž zápasu Hamšík, ktorý nastúpil za Wladimira Weissa a strelil druhý gól Slovenska na Stade Pierre Mauro.

Hindustan Times – váš najrýchlejší zdroj najnovších správ! Čítajte teraz.

„Som veľmi hrdý, možno to otvára brány do druhého kola – uvidíme. Urobil som dobre, som veľmi hrdý, že som strelil takýto gól – bolo to skvelé.“

„Rusko bolo veľmi silné na lopte. Mali viac držania lopty a v druhom polčase sme sedeli hlboko a celý čas bránili.

„Našťastie sa nám podarilo udržať výsledok a sme veľmi šťastní.“

Hamšík švihol parádnou prihrávkou ľavou nohou, aby v 32. minúte nastavil Wladimir Weiss na úvodný gól. Potom v polčase skóroval skvelou sekundou pravou nohou, kým Denis Glushakov márne stiahol Rusko.

„Neapol je pre neho príliš malý. Myslím si, že je pripravený hrať vo veľkom klube,“ vyhlásil tréner Slovenska Ján Kozák.

„Na Slovensku sa mu darí veľmi dobre a spolu s Martinom Škrtelom je jedným z lídrov tímu. Jeho dnešný výkon bol veľmi dobrý.“

Slovenský stredopoliar Marek Hamczyk (vľavo) strelil gól počas futbalového zápasu B-skupiny Euro 2016 medzi Ruskom a Slovenskom stredopoliar Ruska Alexander Golovin (dole) a stredopoliar Ruska Oleg Šatov (vpravo). (Foto AFP)

Po rozhodujúcom góle Hamšíka nasledoval rýchly roh Weissa. Keďže ruská obrana zareagovala pomaly, bývalý tvorca hry Brescie, ktorý bol v Taliansku od svojich 17 rokov, zbieral loptu a brilantne zatočil na vzdialenejšiu žrď.

Stále to bol najlepší gól turnaja a aj keď neskorý zásah náhradníka Klušakova pripravil finále na tribúne, Rusko toho malo viac než dosť.

READ  Paulo Rosie: Taliansky hráč majstrovstiev sveta 1982 zomrel v 64 rokoch Futbalové správy

Prvé víťazstvo Slovenska v súťaži ako samostatného národa odštartovalo slovenské ťaženie na Euro 2016 po tom, čo otvorili skupinu B porážkou 2:1 s Walesom v Bordeaux.

Súperi zo skupiny Anglicko sa stretnú vo štvrtok v Lens s Walesom, potom sa Slovensko stretne s mužmi Roya Hodgsona vo svojom poslednom skupinovom zápase.