Hlavné správy

Smitlová dobila hostky proti Milíkovi

Slovenská jednička Anna Karolína Schmidlová nastúpi proti slovinskej tínedžerke Ele Nala Milik v úvodnom zápase kvalifikácie Billie Jean King Cup by Cainbridge v Bratislave.

Schmittlová, ktorá sa ešte nikdy nestretla so svetovým číslom 812, pôjde do úvodného zápasu ako jasná favoritka vďaka svojim skúsenostiam z turnaja a skutočnosti, že je o 744 miest vyššie ako jej súperka.

Slovenský kapitán Matej Lipduk vkladá v druhej dvojhre nádeje do Viktórie Hrunzakovej, aj keď Rebeka Šramková je v rebríčku vyššie ako jej spoluhráčka.

Hrunzáková čelí Veronike Erjavec v piatkovej druhej dvojhre po tom, čo Slovinka Tamara Zidanček odstúpila neskoro a Caja Juvan zmizla z baráže.

Slovinsko, ktoré ohromilo všetkých tým, že sa vlani v novembri v Seville dostalo do semifinále finále Pohára Billie Jean Kingovej 2023, bude musieť pootočiť ešte pár hláv, ak si chce zarezervovať svoje miesto na tohtoročnom výstavnom podujatí.

Sobotňajšie zápasy dvojhry proti sebe postavia dvoch hráčov č.1 a dvoch hráčov č.2. Ak je potrebná štvorhra, Hrunzaková bola vyžrebovaná s Teresou Mihalykovou, aby čelili Pii Lovric a Nine Potognik.

Všetci víťazi kvalifikácie o pohár Billie Jean Kingovej si rezervujú miesto v novembrovom finále; Porazení súťažia v play-off v tom istom mesiaci.

READ  Nový odpadový zákon na Slovensku pre stavebný sektor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close