Ekonomika

Solidarity Transport Center – Investícia do ekonomickej budúcnosti a bezpečnosti Poľska a regiónu CEE

Dopravný uzol Solidarity (STH v angličtine, CPK v poľštine) je nový projekt rozvoja dopravy v Poľsku, ktorý je veľmi dôležitý pre hospodársky rozvoj krajiny a regiónu, a čo je dôležitejšie, pre bezpečnosť Európy ako celku. STH nie je len najväčším letiskom v tejto časti Európy. Ide o neuveriteľne masívny projekt infraštruktúry, ktorý rýchlo a efektívne integruje leteckú, železničnú a cestnú dopravu.

Strategické investície založené na štyroch pilieroch

Prvým a najznámejším je multimodálny dopravný uzol – letisko nachádzajúce sa v strede Poľska, integrované s hlavným železničným dopravným prístavom krajiny a napojené na diaľničnú sieť, letisko Solidarity.

Druhým pilierom je rozširovanie a modernizácia systému železničnej dopravy v krajine. Projekt železnice STH zahŕňa výstavbu siete pokrývajúcej cca. 2000 km nových železničných tratí. S týmto môžete cestovať medzi hlavným mestom Varšavou a všetkými väčšími mestami v Poľsku za niečo vyše 2,5 hodiny.

Tretí pilier je stavba cca. 400 km nových ciest a dopravný uzol Solidarity sú plne integrované s existujúcim systémom diaľnic a rýchlostných ciest.

V neposlednom rade sa Aerotropolis – budúci rozvoj oblasti okolo Solidarity Port – stane najlepšie prepojenou destináciou v Európe vďaka prístavu a novému systému verejnej dopravy v krajine.

Srdce dopravného systému spájajúceho Európu

Nové centrálne letisko pre Poľsko je strategickou investíciou, o ktorej sa diskutuje od 70. rokov minulého storočia. Súčasná poľská vláda sa však v roku 2017 rozhodla podniknúť v tomto smere rozhodné kroky a premenila myšlienku výstavby centrálneho letiska na rozsiahlu strategickú investíciu, od ktorej sa očakáva, že zmení tvár verejnej dopravy v krajine. a efektívne prepojiť Poľsko a región CEE so zvyškom Európy. V rámci projektu STH sa vybuduje takmer 2 000 km nových železničných tratí, najmä vysokorýchlostných tratí, bez Poľska a prevádzka varšavského letiska Chopina, hlavného letiska hlavného mesta. Krajinu prevezme nové letisko Solidarity.

READ  The Journey to Being Famous Crypto Guide od Frandiska Hringanika

Pridanou hodnotou tohto ambiciózneho projektu je spojiť jednotlivé infraštruktúrne projekty súvisiace s leteckou, cestnou a železničnou dopravou do integrovaného projektu infraštruktúry, ktorý prinesie obrovské výhody pre dopravný systém a ekonomický rozvoj regiónu.“, hovorí Miko?aj Wild, generálny riaditeľ spoločnosti Solidarity Transport Hub.

Nový dopravný uzol v srdci Poľska, uzol strednej a východnej Európy, je akousi „bránou“ do zvyšku Európy a celého regiónu do sveta. Obyvatelia Poľska, Českej republiky, Slovenska a pobaltských štátov sa v súčasnosti spoliehajú najmä na výmenné centrá v západnej Európe, napr. Frankfurt, Mníchov, Paríž či Amsterdam. Výstavba letiska Solidarity umožní zriadenie priamych diaľkových letov z regiónu CEE. Nové výmenné centrum je tiež príležitosťou na hospodársky rast v Poľsku a susedných krajinách. Poľsko bolo vďaka svojej centrálnej a strategickej geografickej polohe na križovatke dopravných ciest východ – západ a sever – juh prirodzenou voľbou. Takáto poloha navyše zvýši atraktivitu celého regiónu.

spolu s Letectvo24.B, Unity Transit Center Pravidelne uverejňujú aktuality o svojom projekte na tejto webovej stránke.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close