Hlavné správy

Spojené štáty v nedeľu ukončia zápas predkola na majstrovstvách sveta juniorov

Víťaz zápasu si v utorok (2.1.) vo štvrťfinále zahrá s víťazom B-skupiny a štvrtým tímom z A-skupiny, porazený bude hrať s druhým tímom z B-skupiny a tretím. tím zo skupiny A. štvrťfinále.

USA chcú vyhrať svoju skupinu predkola už tretí rok po sebe a celkovo deviate. Tím USA skončil v prvej dvojke svojej skupiny v hre predkola v každom z posledných 10 World Juniors.

Isaac Howard strelil rozhodujúci gól v siedmom kole rozstrelu a Jacob Fowler zastavil šiestich zo siedmich českých strelcov v piatkovom (29. 12.) víťazstve USA nad Českom 4:3. Gabe Perrault strelil vysokotlakový gól svojou značkou v dolnej časti päťky a poslal rozstrel do ďalších kôl.

Slovensko vyhralo každý zo svojich prvých troch zápasov výhrou 6:2 nad Českom, čím turnaj otvorilo v utorok (26. 12.), výhrou 3:0 nad Švajčiarskom v stredu (27. 12.) a 8:0. . -4 víťazstvá v poslednom zápase proti Nórsku v piatok (29. decembra).

Trey Augustin a Seamus Casey, ktorí obaja vynechali pre chorobu piatkový zápas tímu USA proti Česku, by sa mali vrátiť na nedeľňajší zápas proti Slovensku.

Spojené štáty americké a Slovensko hrali v minulosti na MS juniorov 20-krát, pričom tím USA vyhral 14-krát s piatimi prehrami a jednou remízou. Posledné štyri zápasy série si tímy rozdelili, pričom Slováci vyhrali posledný zápas 6:3 v úvodnom kole minuloročného MS juniorov. Tímy sa na Nový rok stretli iba dvakrát, pričom USA vyhrali na MS 2013 9:3 a na turnaji 2003 3:1.

READ  Boli dodané prvé slovenské prúdové lietadlá F-16 Block 70

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close