Ekonomika

Spoločnosť VW spúšťa v Slovenskej republike predaj „bežných“ verzií modelu ID.3. Poznali sme ceny

Ambiciózny elektrický hatchback Volkswagen ID.3 už je možné na Slovensku objednať v bežných verziách. Tj. mimo pôvodnej limitovanej edície „1ST“. Je k dispozícii v 7 predkonfigurovaných verziách. 6 z nich má stredne veľkú batériu (58 kWh) a jednu z najväčších dostupných batérií (77 kWh).

V druhej polovici septembra začal Volkswagen odovzdávať zákazníkom prvé automobily uvádzacej série ID.3 1ST, z ktorých sa doteraz predalo viac ako 25 000 kusov. Najväčšími trhmi sú Holandsko a Nemecko, pričom každá z týchto dvoch krajín je prvou veľkou sériou elektrické auto Volkswagen si objednalo viac ako 7 000 zákazníkov. V súčasnosti sú predvádzacie vozidlá série ID.3 už k dispozícii u autorizovaných predajcov prakticky v celej Európe vrátane Slovenska.

Kým nebude spustená séria obmedzená na 30 000 kusov, zákazníci si môžu naďalej objednávať vozidlá v troch verziách označených ID.3 1ST, ID.3 1ST Plus a ID.3 1ST Max.

Po vyčerpaní zásob si zákazníci budú môcť od 1.10.2020 zvoliť ID.3 v siedmich pevných konfiguráciách (aj v Slovenskej republike) kombinujúcich najžiadanejšie prvky výbavy v sadách (balíkoch). Vďaka tomu je ponuka jasnejšia a zákazník si môže vozidlo nakonfigurovať online pomocou niekoľkých kliknutí myšou. Vďaka tejto koncepcii môže závod v Zwickau veľmi rýchlo vyrábať automobily a dodávať ich zákazníkom v krátkom čase – takzvaný proces Fast Lane.

7 predkonfigurovaných verzií

Šesť verzií – Life, Style, Business, Family, Tech a Max – technicky vychádza z modelu ID.3 „Pro Performance“), poháňaného elektromotorom s výkonom 150 kW (204 k) a maximálnym krútiacim momentom 310 Nm. Lítium-iónová nabíjateľná batéria má kapacitu 58 kWh (čistá), čo je dostatočné na dojazd až 420 km (WLTP). Vozidlo akceleruje z pokoja za 3,4 s na 60 km / h a za 7,3 s na 100 km / h. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 160 km / h.

READ  Kia dosiahla veľké úspechy. Jej nové SUV získalo najvyššie hodnotenie bezpečnosti

Vozidlo má palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW pre trojfázový striedavý prúd, zatiaľ čo kombinované pripojenie CCS umožňuje zrýchlené DC nabíjanie s výkonom až 100 kW. Týmto spôsobom je možné batériu nabiť na 80 percent kapacity za 35 minút.

Štandardné vybavenie

Všetky predkonfigurované verzie majú štandardne napr. 6 airbagov a siedmy airbag medzi sedadlami vodiča a spolujazdca, navigačný systém Discover Pro s 25,4 cm (10 palcovým) displejom, digitálny rádiový prijímač DAB +, multifunkčný volant s dotykovými plochami, predné a zadné parkovacie senzory , Automatická klimatizácia Climatronic, adaptívny tempomat ACC, rozpoznávanie dopravných značiek, asistenčné systémy „Front Assist“ a „Lane Assist“, ako aj rozhranie pre mobilný telefón Comfort s bezdrôtovým pripojením k externej anténe a indukčnou nabíjačkou. Samozrejme, vonkajšie aj vnútorné osvetlenie je kompletne vyrobené z LED.

Verzia ID.3 Život ponúkané na Slovensku za cenu začínajúcu na 37 600 eurách. Jeho predkonfigurovaná výbava (balík komfortu) obsahuje napríklad vyhrievaný volant, vyhrievané predné sedadlá a dva zadné konektory USB-C na nabíjanie mobilných zariadení.

Verzia Štýl ID.3 pre cena od 40 740 eur má tiež dizajnový balík Plus, adaptívne LED svetlomety Matrix, zadné LED svetlá s dynamickými smerovými svetlami a panoramatickú sklenenú strechu s elektricky ovládanými žalúziami.

ID.3 Obchodné ponúka napr. svetlomety Matrix LED, tmavo tónované okná v zadnej časti kabíny, ako aj asistenčný balík s cúvacou kamerou a bezkľúčový prístupový systém Keyless Advanced. Predáva sa za cenu začínajúcu na 41 070 eurách.

Verzia ID.3 Rodina je vybavený dizajnovým balíkom Plus, svetlometmi Matrix LED, panoramatickou sklenenou strechou a dvojzónovou klimatizáciou Climatronic. V slovenskom cenníku nájdeme cenu od 42 080 eur.

ID.3 Tech Môže sa pochváliť asistenčným balíkom Plus so systémami „Travel Assist“, „Side Assist“, „Traffic Jam Assist“ a „Emergency Assist“. Balík infotainment Plus obsahuje head-up displej s rozšírenou realitou) a zvukový systém so 7 reproduktormi. Cena ID.3 Tech začína na 43 760 eurách.

READ  Slovenská inflácia vo februári stúpa

Verzia ID.3 Max za cenu 45 980 eur má všetky balíčky Plus a navyše balík Sport Plus vrátane progresívneho ovládania a adaptívnych tlmičov DCC s elektronickým ovládaním charakteristík.

Prehliadka ID.3 Tour ponúka dojazd až 550 km

Siedmy predkonfigurovaný model pre rýchly štart predaja je Volkswagen Prehliadka ID.3. Technicky vychádza z štvormiestnej verzie ID.3 Pro S4), ktorá má tiež elektromotor s výkonom 150 kW (204 k), ale batériu s väčšou kapacitou 77 kWh (netto). Postačuje na dojazd až 550 km (WLTP) a podporuje nabíjanie s maximálnym výkonom 125 kW.

Medzi funkcie patrí: Head-up displej, svetlomety Matrix LED, veľký komfortný balík, veľký asistenčný balík, predné sedadlá ergoActive s elektrickým nastavovaním v 12 smeroch a masážnou funkciou, ako aj 19-palcové zliatinové disky. ID.3 Tour stojí od 47 050 eur.

Zdroj: tlačová správa (VW)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW taktiež zverejnil ceny lacnejších verzií elektrického SUV ID.4
VW ID.3: Test rýchlosti nabíjania a jazdy pri 90 a 130 km / h
Páčilo sa šéfovi Tesly šoférovanie na VW ID.3? Odpoveď zverejnil šéf koncernu VW

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close