Hlavné správy

Spolu v Európe – Minister zahraničia Berbach cestuje do Česka a na Slovensko

Minister zahraničia Annalena Baerbachová Stretáva sa s českým partnerom Ján Lipowski V Prahe. Po stretnutí sa navštívia Lydis Pamätník po prvý raz ako symbol nemecko-českého zmierenia. 10. júna 1942 tam nemecké jednotky vykonali masaker, pri ktorom zahynula nielen celá mužská populácia nad 15 rokov, ale aj celá dedina. Lydis zničené. Pilier nemeckej zahraničnej politiky udržiava v živej pamäti zverstvá spáchané nemeckými vojskami a pod nemeckou okupáciou počas svetových vojen.

České predsedníctvo Rada a spoločný pracovný program medzi Berlínom a Prahou

Návšteva Prahy bude zameraná aj na spoločné napredovanie v Európe. Pred niekoľkými týždňami prevzala Česká republika funkciu prezidenta krajiny Rada 1. júla. Jej mottom je „Európa ako misia“ a silne sa zameriava na európsku odpoveď na ruskú agresívnu vojnu proti Ukrajine. Jeho cieľom je chrániť predsedníctvo Európskej únie Dodávka energie a posilnenie obranných kapacít Európy a kybernetickej bezpečnosti. Osobitná pozornosť sa venuje obnove Ukrajiny a podpore utečencov. Nemecko a Česká republika ťahajú v týchto otázkach rovnakým smerom.

Ako symbol úzkej spolupráce medzi Nemeckom a Českou republikou minister zahraničných vecí Beerbach A plán práce na roky 2022 až 2024 podpíše aj jeho český náprotivok. V rámci tohto plánu si obe krajiny stanovili konkrétne ciele, ako je zlepšenie výučby českého jazyka na školách a univerzitách v Nemecku a rozšírenie železničnej dopravy. Dve krajiny. V pláne je aj zriadenie diaľkovej autobusovej linky na vodíkový pohon z Drážďan do Ústí nad Labem a Prahy.

Slovensko – Solidarita v akcii s Ukrajinou: „Stojíme spolu“

Minister zahraničia Beerbach Následne poputuje na Slovensko. Slovensko ako susedná krajina bolo priamo zasiahnuté dôsledkami brutálnej agresívnej vojny Ruska proti Ukrajine. Obyvatelia Slovenska prejavujú európsku solidaritu v akcii masívnou podporou ubytovania a starostlivosti o utečencov.

READ  Slovenský európsky poslanec vyzýva Taiwan, aby prehĺbil európske väzby | Taiwan News

Minister zahraničných vecí navštívi slovenskú integračnú iniciatívu Sme Spolu, V preklade znamená „stojíme spolu“. Dobrovoľníci pracujúci pre iniciatívu s veľkým nasadením podporujú malú ukrajinskú utečeneckú komunitu v Bratislave. Napríklad pomocou umenia a kultúrnych aktivít uľahčujú pocit domova na Slovensku.

Minister zahraničia Beerbach Stretne sa aj so svojím slovenským náprotivkom Ivan Korgok Pre hovorové reči. Nemecko-slovenská spolupráca je úzka a vedená v duchu dôvery. Ministri preto dosiahnu dohodu o akčnom pláne na roky 2022 až 2024, ktorý bude zahŕňať konkrétne spoločné projekty v oblasti vzdelávania a vedy, ochrany klímy a životného prostredia a ďalších sektorov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close