Hlavné správy

Správy: Generálny tajomník víta predsedu vlády SR v sídle NATO 27. apríla – 2021

Generálny tajomník Jens Stoltenberg v utorok (27. apríla 2021) privítal v sídle NATO slovenského predsedu vlády Edwarda Hegera. Stoltenberg ocenil príspevky Slovenska do aliancie vrátane podpory výcvikových misií v Iraku a Afganistane a úlohu Slovenska v medzinárodnom vojnovom tíme NATO v Lotyšsku.

Pochválil Slovensko za poskytnutie zdravotníckeho materiálu svojim spojencom počas epidémií a uviedol, že išlo o dôležitý prejav solidarity. Generálny tajomník privítal úsilie Slovenska o zlepšenie stability na západnom Balkáne a úsilie o zvýšenie výdavkov na obranu a investovanie do kľúčových spôsobilostí.

Stoltenberg uviedol: „Spojenci sú hlboko znepokojení ruskou nestabilitou v euroatlantickom regióne vrátane územia NATO a po ničivej explózii v muničnom sklade stojíme s Českou republikou v plnej solidarite.“ Ide o súčasť ruskej agresie, ktorá „naďalej porušuje suverenitu Ukrajiny a snaží sa obmedziť prístup do určitých častí Čierneho mora a Kerčského prielivu“, uviedol generálny tajomník. Generálny tajomník zopakoval „výzvu Alexeja Navaľného na okamžité a bezpodmienečné prepustenie spojencov a zatknutých za tiché vyjadrenie ich názorov“.

Pri pohľade na júnový summit NATO privítal generálny tajomník podporu Slovenska pre ambiciózny program modernizácie aliancie pre budúcnosť.

READ  Misia 1000: Pôrodné asistentky asistujú v prenatálnej starostlivosti a starostlivosti o deti na Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close