Hlavné správy

Správy: Generálny tajomník víta predsedu vlády SR v sídle NATO 27. apríla – 2021

Generálny tajomník Jens Stoltenberg v utorok (27. apríla 2021) privítal v sídle NATO slovenského predsedu vlády Edwarda Hegera. Stoltenberg ocenil príspevky Slovenska do aliancie vrátane podpory výcvikových misií v Iraku a Afganistane a úlohu Slovenska v medzinárodnom vojnovom tíme NATO v Lotyšsku.

Pochválil Slovensko za poskytnutie zdravotníckeho materiálu svojim spojencom počas epidémií a uviedol, že išlo o dôležitý prejav solidarity. Generálny tajomník privítal úsilie Slovenska o zlepšenie stability na západnom Balkáne a úsilie o zvýšenie výdavkov na obranu a investovanie do kľúčových spôsobilostí.

Stoltenberg uviedol: „Spojenci sú hlboko znepokojení ruskou nestabilitou v euroatlantickom regióne vrátane územia NATO a po ničivej explózii v muničnom sklade stojíme s Českou republikou v plnej solidarite.“ Ide o súčasť ruskej agresie, ktorá „naďalej porušuje suverenitu Ukrajiny a snaží sa obmedziť prístup do určitých častí Čierneho mora a Kerčského prielivu“, uviedol generálny tajomník. Generálny tajomník zopakoval „výzvu Alexeja Navaľného na okamžité a bezpodmienečné prepustenie spojencov a zatknutých za tiché vyjadrenie ich názorov“.

Pri pohľade na júnový summit NATO privítal generálny tajomník podporu Slovenska pre ambiciózny program modernizácie aliancie pre budúcnosť.

READ  Slovensko neuznáva anexiu okupovaných častí Ukrajiny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close