Zábava

Spúšťa sa nový televízny kanál v Monaku – vráti sa Eurovízia 2024?

Bude rok 2024 na Eurovízii rokom mikroštátov? niekedy MonakoS posledným úsilím na Eurovízii v roku 2006 sa mnohí fanúšikovia zúfalo snažili vidieť krajinu vrátiť sa do súťaže. Odvtedy vysielateľ TVM škádlil potenciálny návrat, ale nikdy sa nepohol dopredu. To sa môže konečne zmeniť budúci rok vo švédskom Malmö.

Po tom, čo kanál TVM stratil svoje členstvo v EBU v roku 2022, vyzeralo to, že Monako sa v dohľadnej dobe možno nepripojí k Eurovízii. Ale v tom čase bola malá krajina na francúzskom pobreží optimistická, pokiaľ ide o potenciálne príjmy. Je to preto, že nový televízny kanál sa mal spustiť v septembri 2022 Monte-Carlo Riviera TV.

V tom čase monacká vláda Kanál garantoval 100 000 eur, údajne na pokrytie nákladov na účasť na Eurovízii. Prípad Monaka sa zdal prenasledovaný: Monte-Carlo Riviera TV nemohla minulý rok začať, keďže sa zúčastnila v Liverpoole.

Monte-Carlo Riviera TV mala ešte rok na zostavenie svojich programov. Zamestnanci pracovali na koncepte kanálov a prišli s iným názvom pre nový televízny kanál v Monaku: TVMonaco.

Ako bolo oficiálne oznámené, TVMonaco Vysielať sa začne v piatok A Rumors Channel sa okamžite pokúsi stať sa členom EBU. Keďže zainteresované krajiny majú len do 15. septembra potvrdiť svoju túžbu zúčastniť sa Eurovízie 2024, Monako sa musí naozaj poponáhľať.

Hovorí sa, že TVMONACO sa môže pripojiť Distribúcia médií v Monaku, subjekt v rámci EBU, ktorý vlastní rôzne televízne a rozhlasové kanály vo francúzsko-monaskom regióne. Zatiaľ nie je nič potvrdené. Fanúšikovia však prirodzene bzučia: návrat do Monaka sa dlho nezdá byť pravdepodobný.

Ďalšie potenciálne krajiny sa vrátia v roku 2024

Z balkánskych krajín sme zatiaľ nedostali žiadne oficiálne informácie Čierna Hora, Bulharsko A Severné Macedónsko. Všetci sa naposledy zúčastnili Eurovízie v roku 2022 v talianskom Turíne. Zatiaľ čo MRT zo Severného Macedónska skutočne vyhlásili, že by sa chceli čo najskôr vrátiť a zúčastniť sa Junior Eurovízie tento december, o BNT z Bulharska sa vie len málo. Čierna Hora a Severné Macedónsko tento rok vysielali aj tri programy z Liverpoolu.

Určite vyjde v budúcoročnom vydaní

z Andorry Na budúci rok sa údajne pripravuje dlhoočakávaný comeback. Po tom, čo kanál RTVA pred pár týždňami potvrdil svoju neúčasť, povedali, že ešte nie je rozhodnuté, či sa vrátia alebo nie. Takže ešte musia zhodnotiť situáciu…

O pár dní neskôr podviedli nielen posledného zástupcu Andorry Susan Georgie, ale fanúšikovia. RTVA potvrdila nezúčastním sa Vo Švédsku V budúcnosti sa však môžu znova otvoriť. Suzanne Georgiová už roky bojuje za návrat krajiny a nie je pripravená prestať. Bolo povedané Niektoré personálne zmeny Krajina vo vnútri vysielateľa uľahčí návrat v budúcnosti.

Zatiaľ čo Slovensko Povedal tiež, že nebudú vo Švédsku Namiesto toho sa zamerajte na návrat v roku 2025, Bosna a Hercegovina A Lichtenštajnsko Dal jasne najavo, že nemajú peniaze na to, aby sa vrátili (alebo debutovali) aspoň ďalší rok.

Vidíme veľmi málo Rusko A Bielorusko Môže sa zúčastniť kedykoľvek, pretože nie je súčasťou EBU uprostred hroznej vojny Ruska na Ukrajine. A nie kvôli ich anti-LGBTQ protivládnym náladám Samotné Turecko Alebo nie Maďarsko Očakáva sa, že Eurovízia sa vráti v roku 2024. Turkievov Procaster DRT ich absenciu stále pripisuje hlasovaciemu systému.

Koľko krajín očakávate, že uvidíte v Malmö na pódiu Eurovízie? Myslíte si, že by sa Monako mohlo vrátiť budúci rok? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close