šport

Srbské daviscupové nádeje sa skončili katastrofou absenciou Novaka Djokoviča

Šance Srbska na presadenie sa v Davisovom pohári boli krátke, pretože srbský tím bol zdecimovaný Slovenskom bez Novaka Djokoviča.

Začiatkom januára bolo potvrdené, že Djokovič nebude reprezentovať Srbsko v baráži Davisovho pohára proti Slovensku. Aj bez Djokoviča sa však verilo, že Srbsko má dobrú šancu zdolať Slovensko v domácej baráži a postúpiť do skupinovej fázy septembrového finále Davisovho pohára.

Pred začiatkom baráže vyjadril srbský daviscupový kapitán Viktor Troicki presvedčenie, že Srbsko je „skvelý tím“, ktorý môže s Djokovičom v priebehu tohto roka „naozaj veľa urobiť“.

Viktor Troicki a Novak Djokovič© Getty Images Šport – Clive Brunskill

Srbsko vstúpilo do baráže ako mierny favorit proti Slovensku, ale v Kraljeve bolo zničené, keď Slovensko vyčerpalo víťazov 4:0. Šance Srbska poraziť Slovensko sa skončili, keď Miomir Kecmanovič prehral s Lukasom Kleinom, Dušana Lajoviča porazil Alex Molkan a Klein s Igorom porazili vo štvorhre Jelenu Kecmanovičovú a Nikolu Kačića. Po tom, čo Slovensko už spečatilo víťazstvo proti Srbsku, sa hralo aj o štvrtú gumu, keď Lukasz Pokorny spečatil výhru Slovenska 4:0 cez prestávku Laszlo Djer.

Troicki veril, že Srbsko môže získať titul spolu s Djokovičom

„Znova ten istý príbeh. Máme skvelý tím, ale všetko samozrejme závisí od Novaka. Ak bude v tíme, dokážeme veľa,“ povedal Troicki pre Sportal začiatkom tohto týždňa, keď sa ho pýtali na vyhliadky Srbska na Davisov pohár v roku 2024.

Troicki však priznal, že Srbsko potrebuje najskôr poraziť Slovensko, ale poznamenal, že by bolo veľmi dobré, keby porazilo Slovensko, a neskôr v priebehu roka sa k nim pridal aj Djokovič.

„Dúfam, že sa v septembri kvalifikujeme do skupinovej fázy a veľa závisí od súpera, žrebu, či bude Novak s nami. Ak opäť pôjdeme do Malagy, dúfame, že Noel sa k nám pripojí. Ak budeme mať plno, Dúfam, že môžeme očakávať veľa, ale opäť sú tu lepšie tímy a my sme to videli,“ povedal Troicki.

READ  Turnajová séria BEAST 2023: Programy U15 pripravené na súťaž
Viktor Troicki a Novak Djokovič
Viktor Troicki a Novak Djokovič© Getty Images Šport – Aitor Alcalde

Pre Srbsko bola prehra so Slovenskom budíček a ukázala, ako veľmi potrebujú Djokoviča.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close