Hlavné správy

Start with Kids sa na Slovensku uskutoční v dňoch 28. – 29. mája

Bratislavský summit 2024: Začíname s deťmi sa bude konať od 28. do 29. mája v Bratislave na Slovensku.

Cieľom summitu je spustiť hnutie, ktoré povzbudí starostov, aby viedli pri navrhovaní miest prístup k zdraviu a blahu detí, zdôraznili spôsoby šírenia osvedčených postupov vo veľkom rozsahu, vytvárali nové siete partnerstva a spolupráce a vytvárali dlhodobé záväzky voči Pracovná skupina starostov sa zamerala na plánovanie a dizajn priateľský k deťom.

Summit počas dvoch dní ponúkne hlavné prednášky, panely, workshopy, prehliadky, výstavy a podujatia v historickom centre Bratislavy. Holistickí rečníci načrtnú celkový obraz: motivácie, svedectvá a inšpiratívne príbehy o úspechu prispôsobené potrebám detí a opatrovateľov.

Ďalšie podujatia umožňujú účastníkom ponoriť sa hlbšie do tém v rôznych interaktívnych formátoch, od chôdze a bicyklovania až po workshopy zamerané na zručnosti, diskusie v skupinách a podujatia na vytváranie sietí.

Medzi plánovaných rečníkov a účastníkov patria:

– Anna Dworakowska, spoluzakladateľka Polish Smoke Alert (jednej z najefektívnejších skupín kampane zameranej na politiku na zlepšenie kvality ovzdušia); Rozpráva o tom, ako sa môžu občania a rodičia zorganizovať na riešenie globálneho problému na miestnej úrovni.

– John Kell, jeden z najvýznamnejších hlasov urbanizmu 20. a 21. storočia; Hovorí o mestách v ľudskom meradle, prostrediach, kde sa dá chodiť, a prioritách dizajnu zameraných na deti.

– Gil Penalosa, svetoznámy urbanista a zakladateľ 8 80 miest; Zaoberá sa urbanistickým plánovaním priateľským k deťom, vrátane aktívnej mobility a bezpečných ciest do školy, prístupných parkov a ihrísk a zapájania detí a mládeže do urbanistického plánovania.

– Ankita Chakra, architektka, urbanistka a riaditeľka pre klímu v Capita; Klimatická kríza hovorí o rizikách pre deti a ich opatrovateľov a zároveň poukazuje na príležitosti, ktoré sú k dispozícii, keď mestá prepracujú svoje priority na podporu rozkvetu svojich najmladších občanov.

READ  Zákonodarcovia cestujú na letné prázdniny do Spojených štátov a Európy

Zoznam všetkých rečníkov konferencie nájdete na webovej stránke podujatia.

Summit Začíname s deťmi sa bude týkať:

– Výchova budúcich občanov – Ako pripraviť deti na to, aby boli správcami svojej spoločnosti. Zváženie vplyvov sietí starostlivosti o deti na život a schopnosť dieťaťa prosperovať.

– Rozšírenie plánovania susedstva pre našich najmladších občanov – Ako susedstvo dieťaťa ovplyvňuje jeho študijné výsledky, emocionálny rozvoj a ekonomické príležitosti. Navrhovanie verejných priestorov a infraštruktúry s ohľadom na potreby detí, bezpečnosť a pohodu.

– Riešenie zraniteľnosti detí voči zmene klímy – Ako vybudovať lepšie mestá na ochranu našich najzraniteľnejších občanov pred nepriaznivými účinkami zmeny klímy. Uprednostňovanie udržateľných postupov v mestskom plánovaní a rozvoji.

Navštívte túto stránku a zaregistrujte sa na podujatie a získajte viac informácií.

Najlepší obrázok s láskavým dovolením Bratislavského summitu 2024.

> Cez bratislavský summit 2024

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close