Ekonomika

Startupy rastú v investíciách a vesmírnom výskume slovenských spoločností

Chcú vidieť silnú podporu štátu.

Skúmanie potenciálu vesmíru je výzvou nielen pre najbohatších ľudí na svete, ale aj pre niektoré ambiciózne spoločnosti a start-upy.

Keďže ich investície do vesmírneho výskumu rastú, nemajú silnú štátnu podporu.

„Príprava na príchod nového typu ekonomiky môže byť kľúčovým faktorom medzi neúspechom a obrovským úspechom,“ uviedol Peter Kunda, výkonný partner Slovenskej republiky, poradenskej firmy o rozvíjajúcej sa vesmírnej ekonomike, s odvolaním sa na noviny TASR.

Podľa štúdie spoločnosti BDO zameranej na vesmírnu ekonomiku sa očakáva, že príjmy tohto sektora dosiahnu do roku 2050 približne 3 bilióny dolárov. Kunda poznamenal, že ekonomika sa mení a ak si chceme udržať konkurencieschopnosť, musíme zmeniť aj naše služby.

Súvisiaci článokSlovensko má potenciál vyhrať vo vesmíre Čítaj viac

Šéf Slovenskej organizácie pre vesmírne operácie (SOSA) uviedol, že záujem slovenských spoločností o výzvy Európskej vesmírnej agentúry (ESA) sa s kvalitou predkladaných projektov zvyšuje.

„Slovensko nechce zostať pozadu; chce nastúpiť do rozbehnutého vlaku,“ povedal Kabus.

Preto často chodia do Česka, ktoré je na rozdiel od Slovenska riadnym členom ESA. V Čečensku funguje mnoho podnikateľských inkubátorov ESA, ktoré sú určené na podporu štartovacích technológií alebo na podporu využívania existujúcich vesmírnych technológií, poznamenal.

Súvisiaci článokSlovensko, máme problém Čítaj viac

Štúdia BDO identifikuje päť naj potenciálnejších leteckých priemyselných odvetví, na ktoré sa musia firmy zamerať, aby boli na dobrej ceste a získali konkurenčnú výhodu. Patria sem vesmírna ťažba, vesmírna infraštruktúra, vesmírne poľnohospodárstvo, vesmírna logistika a orbitálna doprava a vesmírna pohostinnosť a cestovanie.

READ  Svetový deň cestovného ruchu - Toto sú najnavštevovanejšie krajiny v Európe

Očakáva sa, že vesmírna ekonomika zaznamená rýchly rast do 30 rokov. Môžu byť vybudované meteorologické stanice a vesmírne energetické systémy môžu poskytovať 24/7 čistú energiu domácnostiam na Zemi. Cestovanie vesmírom za toto obdobie prekročí 850 miliárd dolárov.

3. augusta 2021 o 11:10 | Zostavili ho diváci

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close