Ekonomika

Yogi: Summit globálnych investorov s cieľom dať priestor ašpiráciám nového UP

Hlavný minister mesta Lucknow Yogi Adityanath v pondelok uviedol, že navrhovaný Globálny samit investorov (GIS) v januári 2023 uľahčí ambície nového štátu Uttar Pradesh, takže o dátumoch trojdňového podujatia by sa malo rozhodnúť čoskoro.

Vláda UP navrhuje prilákať investície 10 miliónov miliónov na trojdňovom summite. Adityanath predsedal schôdzi na vysokej úrovni zvolanej s cieľom posúdiť prípravy na samit, že deň na GIS-2023 bude vyhradený pre MSME.

„Na základe mantry premiéra Narendru Modiho „Reforma, efektívnosť a transformácia“ sa Uttar Pradesh stal vysnívaným cieľom pre obchodné investície. UP je na dobrej ceste stať sa druhou najväčšou ekonomikou v krajine,“ povedal pri záverečných úpravách plánu pre GIS-2023.

Hlavný minister uviedol, že vláda štátu dostala investičné odporúčania 4,68 milióna miliónov na samite investorov UP vo februári 2018. a návrhy Za posledných päť rokov sa v štáte zrealizovalo 3 milióny miliónov korún

„Plány hodnotových investícií 80 000 crore bolo realizovaných počas tretieho slávnostného položenia základov v júni tohto roku. Vďaka tomu bude 5 miliónov ľudí zamestnaných priamo a 20 miliónov ľudí bude zamestnaných nepriamo,“ povedal.

Adityanath povedal, že roadshow by sa mali organizovať v krajinách ako Spojené kráľovstvo, USA, Kanada, Spojené arabské emiráty, Švédsko, Singapur, Holandsko, Izrael, Francúzsko, Nemecko, Južná Kórea, Maurícius, Rusko a Austrália. „Do týchto krajín by mali byť vyslané štátne tímy. Priaznivá klíma pre Global Investors Summit. Singapur prejavil záujem byť prvou partnerskou krajinou summitu. Holandsko, Japonsko, Slovensko, Fínsko, Česká republika, Maurícius, Thajsko, Nepál a Belgicko sú partnerskými krajinami UP Investors Summit 2018,“ uviedol hlavný minister.

Okrem týchto krajín by sa podľa neho tentoraz mali kontaktovať aj veľvyslanci/vysokí komisári Švédska a Belgicka.

READ  Každý, kto žije na Slovensku, vyprodukuje ročne sto kilogramov biologického odpadu

Adityanath zdôraznil, že v tomto odvetví existuje obrovský potenciál rastu a potrebné pravidlá by sa mali zmeniť, aby sa vytvorilo lepšie prostredie pre investície v UP. Povedal, že nová priemyselná politika by mala byť oznámená čoskoro.

„Malo by sa vyvinúť úsilie na podpísanie memoranda o porozumení pre investície 50 miliónov a viac na úrovni štátu (v GIS 2023) a memorandá o porozumení pre investície nižšie 50 miliónov na úrovni okresov. Mal by byť vytvorený webový portál na pravidelné monitorovanie a jednoduchú implementáciu memoranda o porozumení,“ dodal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close