Ekonomika

Spojenci vyzývajú slovenského vodcu, aby rezignoval na ruské vakcíny Svet

Kríza vypukla pred dvoma týždňami, keď vyšla najavo tajná dohoda týkajúca sa slovenskej dohody o kúpe ruskej vakcíny proti korónovému vírusu Spotnik V. Madovic dohodu naplánoval napriek nezhodám svojich koaličných partnerov.

Madovič uzavrel dohodu o kúpe 2 miliónov vakcín Spotnik V, ktorá podľa neho urýchli očkovací program krajiny.

Medzi tými, ktorí sa postavili proti, bol minister zahraničia Ivan Gorko, ktorého do funkcie nominovala strana Sulik. Tvrdil, že vakcína bola nástrojom hybridnej vojny Ruska proti Západu. Corcock uviedol, že akvizícia vyvolala pochybnosti o jasnej prozápadnej orientácii jeho krajiny.

Pobúrený bol aj ďalší koaličný partner People, ktorý tvrdil, že akákoľvek vakcína si bude vyžadovať schválenie drogového regulátora EÚ, čo sa u Sputniku V nestalo.

Ľudová vodkyňa Veronika Remisová uviedla, že rezignuje spolu s Madovičom ako východisko z krízy.

Remisová, ktorá je podpredsedníčkou vlády pre investície a informácie, uviedla, že „ich konflikty spomalili prácu vlády“.

Ak Madovič odmietne rezignovať a vládu ponechá sloboda a jednota a ľud, zostávajúce dve strany stratia väčšinu v parlamente.

Minister zdravotníctva Marek Krazi, ktorý zastupuje Madovichovu stranu Obyčajní ľudia, už minulý týždeň rezignoval. Jeho demisiu požadovali obaja koaliční partneri.

READ  Urban: Národy krajín V4 sa musia stať víťazmi globálnych ekonomických zmien

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close