Veda

Stavba modelu lietadla s nosníkmi: zmysel alebo nezmysel?

Po nedávnych výsledkoch NASA s lietadlami s krídlovými nosníkmi a výhodami, ktoré to môže priniesť lietadlám plnej veľkosti, [Think Flight] Myslel som, že ak to pomôže s tými lietadlami, možno by to mohlo byť prínosom aj pre modely lietadiel. s nedávnymi stavba lietadlovej lode Pre menší dron sa rozhodli dať konceptu poriadne zabrať, aby zistili, či to bude znamenať rozdiel v porovnaní s bežným dizajnom krídla. Toto nosné lietadlo má úložný priestor, ktorý je možné počas letu otvoriť, aby sa uvoľnili v ňom uložené drony, takže akékoľvek potenciálne zvýšenie nosnosti a vylepšené letové vlastnosti sú veľmi vítané.

Konštrukcia krídla s podperou Dizajn bol študovaný NASA a Boeing s vysokými ponukami pomer strán, nie nepodobné krídlam vetroňa. Tieto dlhé, úzke krídla klzáka majú zjavnú nevýhodu, že sú tiež dlhé a krehké, čo nie sú žiadúce vlastnosti na komerčnom prúdovom lietadle. Pridaním podperného vystuženia bolo možné optimalizovať konštrukciu krídla pre vyšší pomer strán, zatiaľ čo krehkosť bola kompenzovaná podperami. Pre komerčné prúdové lietadlo to môže znamenať výrazne nižšiu spotrebu paliva.

Ako [Think Flight] zistilo sa však, že špecifické problémy so zdvíhaním a spúšťaním krídel sú evidentné aj tu Reynoldsovo číslo vysvetlenie „prečo“, čo zahŕňa Drôt Dĺžka krídla, ktorá sa samozrejme líši medzi prúdovým lietadlom v plnej veľkosti a modelom, ktorý môžete držať v ruke. To v skutočnosti znamená, že v mierke modelu nie je účinok vyššieho pomeru strán taký výrazný ako pri prúdových člnoch, aj keď nosníky môžu poskytnúť určitú výhodu v tuhosti konštrukcie.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close