Zábava

Steve Clarke opäť urobil z medzinárodných prestávok zábavu

V priebehu rokov zdanlivo nekonečné reprezentačné prestávky narušili domácu sezónu, obmedzili frustrujúce medzihry pre fanúšikov Škótska a zabránili klubom získať akýkoľvek správny impulz až do polovice ich kampaní.

Národná strana mala občas vrcholy, ale nie príliš veľa a boli chvíle, keď som ich vystrašil.

Steve Clarke to začal meniť, kvalifikácia na Euro 2020 nás určite všetkých zapojila a staval na tom a väčšina futbalových fanúšikov si jeho škótsky tím znovu zamilovala.

Jeho bilancia v Lige národov bola vynikajúca.

Minule sme mali byť na vrchole kola, no odtrhli sme oči od lopty po Srbsku a akosi nám unikla, keď sme skončili s prehrami na Slovensku a v Izraeli. To nám zaručilo postup do baráže o finále majstrovstiev sveta v Katare.

Clark tentoraz takúto chybu neurobil.

Škótsky Lyndon Dykes skóroval pri víťazstve 3:0 v Lige národov UEFA nad Ukrajinou v Hampdene.

Hoci leto nie je veľmi povzbudzujúce; Rutinné výhry nad kapitulujúcim Arménskom v Dubline videli, ako manažér posilnil svoj tím a naznačil sklamanie z prehry v play-off – čo sme dostali už druhýkrát, keď sme sa pýtali – prečo boli júnové výkony podpriemerné.

Jemu aj hráčom sa to v posledných kolách podarilo.

Výhra nad Ukrajinou priniesla jeden z najlepších futbalových zápasov, aký národný tím hral za posledné roky, a museli vybojovať skutočné bojovné kvality, aby porazili Írsko zozadu. Potrebovali to.

Škótčan Ryan Christie premenil penaltu a zvýšil na 2:1 proti Írskej republike.

Ako povedal Steve, tri rôzne výkony a tri dobré výsledky. Aby bol každý tím úspešný, musí sa prispôsobiť súperovi a prispôsobiť sa rôznym situáciám. Škótom sa to podarilo v troch zápasoch a on má plné právo byť na tím mimoriadne hrdý.

Bezgólová remíza proti Ukrajine bola pozoruhodná.

S pridaním Scotta McTominaya, 8 so siedmimi obrancami, sa Clarke prilepil na svoju zadnú štvorku, vytvoril provizórnu zostavu a bol odmenený svojimi výbermi. Jeho zranenia boli značné. Vo všetkých troch zápasoch musel vystriedať oboch krajných obrancov a do každého zápasu nastúpil iba Jack Hendry.

READ  Top 10 novinových titulkov a trendov

Pred týždňom nikto nemohol predpovedať zadnú štvoricu Hickey, Hendry, Porteous a Taylor, ale držal ich pohromade, organizoval ich a získal skóre, ktoré potreboval.

Ryan Porteous si nevyhnutne získal množstvo titulkov. Aj keď si myslím, že niektoré chvály, ktoré dostal, boli prehnané – na môj vkus ho príliš často ťahali z pozície – obranca Hibernian predviedol mimoriadne disciplinovaný a pôsobivý výkon a jeho výzva v čase zastavenia v kabíne je vynikajúca. .

Ak sa zameria na túto stránku svojej hry, stále môže otriasť imidžom „zlého chlapca“, ktorý si na seba priviedol.

Škótsko sa teraz má na čo tešiť: postup do ligy A, zaručené miesto v play-off Euro 2024 a čo je najdôležitejšie, bank o dve miesta v kvalifikačnom žrebovaní.

Bola to medzinárodná prestávka, ktorú som si naozaj užil.

Veľký deň pre Cove Rangers

Aj v tejto relatívne skorej fáze sezóny sa v sobotu na Balmoral Stadium hrá veľký zápas.

Cove Rangers a Arbroath Šampionát rozdelil gól v závere. Výhra pre oboch by im dnes nedala len body a psychologickú výhodu; To bude vyžadovať, aby sa tímy nad nimi pozerali cez plece.

Samozrejme, rád by som videl, ako Gove dokončí svoju jazdu bez víťazstva, a v poslednej dobe sme na to pripravení.

Po odpracovaní každého zápasu tejto sezóny môžem úprimne povedať – proti Ayr United bol iba jeden šok – do ktorého sme sa nezapojili a remízy proti Hamiltonovi a Partickovi zastavili sériu prehier.

Mám pocit, že to nebude 90 minút pre slabé povahy!

Už ste predplatiteľom? Prihlásiť sa

[Steve Clarke has made international breaks fun again]

[[text]]READ  Šokujúce video od Štefana Kožku: Chcel som to všetko ukončiť - divadlo - kultúra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close