Anglicko si víťazstvom nad Slovenskom zabezpečilo miestenku na Euro hokej

Anglicko 11

Howard 4′ PC, Beale 14′ FG, Owsley 19′ PC, Hamilton 20′ FG, 49 FG‘, Martin 23′ PC, 56′ FG, Rayer 35′ PC, Ballston 36′ PC, Crackles 40′ FG, Byrne- Web 58′-pc

Slovensko 0

Anglicko si zabezpečilo kvalifikáciu na budúcoročné majstrovstvá Európy v hokeji výpraskom Slovenska na Durhamskej univerzite 11:0.

Stačila by aj remíza, ale deväť rôznych strelcov strelilo na víťazstvo päť v prvom polčase a šesť v druhom.

Bol to perfektný koniec zlatého leta pre šampiónov Commonwealthu, ktorí na výstave v Monsenkladbach v roku 2023 skončili ôsme a posledné.

Domáci sa hrnuli dopredu od prvého hvizdu, Lily Owsleyová pálila cez bránu a Howard nedokázal zakončovať.

Penaltový roh Anny Tomanovej bol príliš horúci na to, aby ju zvládla a uvoľnenú loptu vyrazila domov.

Anglicko malo veľa šancí, ale boli kontrované brankárskymi schopnosťami Danily Sudovskej, ktorá odmietla ťahanie Grace Ballstonovej a následne Ellie Rayer na vzdialenejšej žrdi.

Sudowska sa neostýchala opustiť svoju líniu, ale v druhom zápase Anglicka nemohla nič urobiť, keď sa Hannah Martinová zdvojnásobila pred Florou Peelovou.

Anglicko prevzalo kontrolu tromi gólmi v priebehu štyroch minút v druhej štvrtine.

Owsley skončil tretí perfektnou rutinou v zákrute na tréningovom ihrisku a v priebehu minúty Sophie Hamiltonová rozpútala silný úder, aby ešte viac zvýšila náskok.

Anglicko upevnilo svoju dominanciu fiftín, keď Martin držal hokejku nízko a hlavičkoval Domanov pokutový roh popri Sudovskej.

Slovensko inkasovalo pokutový kop, keď Barbora Bucherová zostrelila Holly Hunt, no Grace Ballston z miesta trafila pravú žrď.

Rovnaký útočný zámer, ktorý charakterizoval prvý polčas, bol prítomný od začiatku druhého a Rayer zaútočil v odraze, aby udržal skóre.

READ  Ukrajina žaluje Poľsko, Maďarsko, Slovensko proti zákazu dovozu - POLITICO

Keď Ballston o necelú minútu roztrhol ťah do siete, Crackles to dosiahol dôrazným zakončením po skvelej práci od Rayera.

Anglicko prenasledovalo cieľ v poslednej štvrtine, keď Hamilton pridal svoj druhý zápas po 49 minútach.

Kapitánka Holly Pearne-Webbová zamierila domov z pokutového rohu so štyrmi minútami hry, aby poskytla trochu vhodný koniec nezabudnuteľného hokejového leta.

V bodovacej tabuľke A kvalifikácie majstrovstiev Európy v hokeji vo Walese skončilo Slovensko tretie a Chorvátsko štvrté.

Anglicko sa na budúcoročnom turnaji pripojí k Nemecku, Holandsku, Španielsku, Belgicku, Taliansku, Írsku a Škótsku.

Anglicko: Heesh (GK), Toman, Martin, Rayer, Howard, Ansley, Byrne-Webb (C), Crackles, McCallin, Owsley, Peel

Spoločníci: Hinch (GK), Unsworth, Hunt, Peter, Hamilton, Ballston, Malzer