Svet

Taiwan zasiahlo niekoľko zemetrasení, jedno dosiahlo magnitúdu 6,3

Tchaj-pej – Taiwanské hlavné mesto zasiahla v noci 23. apríla v noci séria zemetrasení, pričom podľa Ústrednej meteorologickej správy išlo o zemetrasenie s magnitúdou 6,3, ktoré malo pôvod vo východnom Chua-lienu.

Prvé silné zemetrasenie o sile 5,5 stupňa Richterovej stupnice zasiahlo 22. apríla o 17.08 h miestneho času, uviedla Ústredná meteorologická správa. To bolo cítiť v hlavnom meste Taipei.

Podľa reportérov a svedkov AFP v Tchaj-peji došlo 23. apríla okolo 2:30 miestneho času k dvom otrasom a dotrasom.

„Umýval som si ruky a zrazu som pocítil závrat,“ povedal agentúre AFP turista Olivier Bonifacio, ktorý sa zdržiava v tchajpejskej štvrti Dan.

„Vošiel som do svojej izby a všimol som si, že sa budova chveje, a počul som hrkotanie stola,“ povedal a dodal, že si uvedomil, že ide o ďalší neúspech.

Ústredný meteorologický úrad uviedol, že zemetrasenie s magnitúdou 6,0 zasiahlo o 2.26 h ráno, po ktorom nasledovalo zemetrasenie s magnitúdou 6,3 o šesť minút neskôr.

Americká geologická služba USGS najprv namerala magnitúdu 6,1 a magnitúdu 6,0.

Desiatky malých otrasov zaznamenala Centrálna meteorologická správa neskoro v noci, pričom každých pár minút sa objavil nový otras, uvádza jej web – všetko v oblasti Hualien.

Od 22. apríla mohli reportéri agentúry AFP cítiť, ako sa ich budovy počas silných zemetrasení chvejú, pričom jeden z nich uviedol, že „sklené panely kúpeľne a okná rachotili“, keď sa ostrov triasol.

Oblasť Hualien bola 3. apríla epicentrom zemetrasenia s magnitúdou 7,4, ktoré spôsobilo zosuvy pôdy, ktoré zablokovali cesty okolo úbočia hory, zatiaľ čo budovy v meste Hualien boli vážne poškodené.

Pri zemetrasení zahynulo najmenej 17 ľudí, pričom najnovšie telo našli v kameňolome 13. apríla.

Dvaja singapurskí turisti, ktorí boli podľa správ na turistike 3. apríla, sú stále nezvestní.

READ  Herečka Jennifer Lawrence sa zranila pri výbuchu v osade

Už 23. apríla informovalo hasičské oddelenie mesta Hualien, že boli vyslané tímy, aby preskúmali skazu spôsobenú novými otrasmi.

O 2.54 h miestneho času vydali vyhlásenie, podľa ktorého zatiaľ neboli žiadne obete.

Dve budovy – hotel a bytový dom – zostali po zemetrasení naklonené na bok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close